Pekao Szczecin Open: Kubot zagra z Serrą

Pierwszego dnia swoje mecze przegrali Polacy – szczecinianin Rafał Gozdur oraz Grzegorz Panfil. Dzisiaj na kortach zobaczymy m.in. Łukasza Kubota, który zagra z jednym z faworytów do zwycięstwa w turnieju - Florentem Serrą.

Rafał Gozdur poległ w spotkaniu z rozstawionym z numerem siedem Portugalczykiem Frederico Gilem w dwóch setach 2:6, 5:7. Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Gila. W drugiej partii Gozdur dzielnie walczył do samego końca, choć na początku przegrywał już 0:3. W decydujących momentach tego seta był minimalnie gorszy od bardziej doświadczonego przeciwnika.

Zobacz: Rafał Gozdur poza turniejem

Nasz drugi reprezentant Grzegorz Panfil stoczył zaciekły bój z Guillaume Ruffinem z Francji. Panfil wygrał pierwszego seta 6:4, jednak już w kolejnych partiach swoją wyższość pokazał Ruffin, który wygrywał 7:5 i 6:3.

Oprócz tych zawodników do drugiej rundy awansowali także Alberto Montanes – turniejowa „jedynka”, Lamine Ouahab z Algierii, Daniel Brands z Niemiec i Yuri Schukin z Kazachstanu.

Zagra Mateusz Kowalczyk i Łukasz Kubot

Dziś kolejny dzień zmagań i na kortach znów zaprezentują się Polacy. Najtrudniejsze zadanie będzie miał Łukasz Kubot dla którego losowanie było bardzo pechowe. Już w pierwszej rundzie nasz najlepszy singlista zmierzy się z Florentem Serrą z Francji, który w zeszłym roku zwyciężył w Szczecinie i teraz rozstawiony jest z numerem drugim.

Swój pierwszy mecz rozegra szczecinianin Mateusz Kowalczyk, który przebrnął przez eliminacje i teraz zmierzy się z turniejową „czwórką” Evgenym Korolevem.

Oprócz nich zagrają nasi debliści. Para Adam Chadaj/ Bartłomiej Fedyna zmierzy się z duetem James Cerretani (USA)/ Lukas Rosol (CZE).

Meczem dnia będzie starcie Marcina Gawrona z Jirim Vankiem.