MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowości w strefie płatnego parkowania ciąg dalszy

Redakcja
Po naszej interwencji SPP nie będzie wystawiała zawiadomień o nieopłaconym postoju właścicielom abonamentu, którzy nie nakleją na szybie wymaganej naklejki.

Od dzisiaj wprowadza też spore ułatwienie dla niepełnosprawnych.

- Zdarzały się sytuacje, że kierowcy, właściciele abonamentu, z różnych powodów nie mieli naklejonych na szybach swoich samochodów wymaganych naklejek – mówi Jerzy Fydrych, zastępca dyrektora Miejskiego Zakładu Obsługi Gospodarczej. – Poprosiliśmy naszych informatyków o przeprogramowanie systemu. Udało się. Teraz mieszkańcy nie muszą się już obawiać.


Przeczytaj od czego się zaczęło: POSIAŁEŚ ABONAMENT? DUPLIKATU NIE DADZĄ


Zmiana dotyczy abonentów strefy A. Inspektorom, po wprowadzeniu do swoich urządzeń numerów rejestracyjnych pojazdu, zawiadomienie o nieopłaconym postoju nie wydrukuje się.

- Informację o tym, że kierowca ma wykupiony abonament dostaną natychmiast. Do tej pory zgrywane były z ich urządzeń dopiero po tym, jak przyszli po pracy do bazy i zgrali do nas wszystkie dane – tłumaczy Fydrych. – Teraz połączenie z bazą jest na zasadach GPS. Niemal w tej samej chwili, gdy wykupiony zostanie abonament, informacja trafi do siedziby Strefy Płatnego Parkowania.

Pracownicy strefy pojadą do niepełnosprawnych

Nie jest to jedyna zmiana jaką wprowadza SPP. Od dzisiaj pracownicy strefy będą jeździli do chorych osób z dokumentami wymagającymi podpisu. Dowiedzieliśmy się też ile osób skorzystało z funkcji SMS Parking.

Żeby opiekun osoby niepełnosprawnej mógł wykupić zryczałtowany - tańszy abonament za parkowanie w szczecińskiej strefie musiał do tej pory osobiście, wraz z chorą osobą, udać się do biura. Od 13 grudnia to pracownicy SPP będą jeździli do domów zainteresowanych abonamentem osób.

- Nie zawsze chorzy mieli możliwość przyjechania do nas. Czasami był to dla nich zbyt wielki wysiłek – tłumaczy Fydrych. - Ich opiekunowie w trakcie godzin pracy biura SPP są nierzadko zajęci własnymi, codziennymi obowiązkami i jest dużym problemem wybranie się do nas ze swoim podopiecznym.

Dotychczas musieli udać się do kasy SPP i tam, po przedłożeniu kompletu dokumentów, podpisać i złożyć oświadczenie w obecności pracownika strefy. Od dzisiaj jest możliwość telefonicznego umówienia się w z pracownikiem SPP, który przyjedzie do miejsca zamieszkania osoby niepełnosprawnej, by być obecnym podczas składania oświadczenia. W celu złożenia oświadczenia należy posiadać i przedstawić pracownikowi SPP kartę parkingową, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, własny dowód osobisty oraz opiekuna i dowód rejestracyjny pojazdu.

- Numer, pod który należy dzwonić, to: 91 48 09 000 - informuje Jerzy Fydrych. - Jest to kolejne ułatwienie, które proponujemy mieszkańcom. Wcześniej wprowadziliśmy m.in. usługę SMS Parking. Mamy zrobione zestawienia po pierwszych dwóch tygodniach jej działania. Zarejestrowało się 150 osób i kilkanaście przedsiębiorstw. Firma, która prowadzi dla nas ten system i obsługuje go w innych miastach przekonuje, że jest to dobry wynik.

Mieszkańcy próbują oszukiwać

Okazuje się, że sporo mieszkańców próbuje też oszukiwać inspektorów. Naklejają na szybę wymagane naklejki i nie opłacają usługi. Liczą, że nikt ich nie sprawdzi.

- Nie ma takiej możliwości. Za każdym razem, gdy kontroler widzi naklejkę wysyła wiadomość SMS do biura i sprawdza, czy postój jest opłacony. Odpowiedź zwrotną dostaje maksymalnie w ciągu minuty.


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto