Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie odpuszczamy SPP, a w strefie się zmienia

Redakcja MM
Redakcja MM
Pracownicy SPP nie będą już wystawiać zawiadomień o nieopłaconym postoju właścicielom abonamentu, którzy nie nakleją na szybie wymaganej naklejki.

Są też inne zmiany.

– Zdarzały się sytuacje, że kierowcy, właściciele abonamentu, z różnych powodów nie mieli naklejonych na szybach swoich samochodów wymaganych naklejek – mówi Jerzy Fydrych, zastępca dyrektora Miejskiego Zakładu Obsługi Gospodarczej. – Poprosiliśmy naszych informatyków o przeprogramowanie systemu. Udało się. Teraz mieszkańcy nie muszą się już obawiać.

Zmiana dotyczy abonentów strefy A. Inspektorom, po wprowadzeniu do swoich urządzeń numerów rejestracyjnych pojazdu, zawiadomienie o nieopłaconym postoju nie wydrukuje się.

– Informację o tym, że kierowca ma wykupiony abonament dostaną natychmiast. Do tej pory zgrywane były z ich urządzeń dopiero po tym, jak przyszli po pracy do bazy i zgrali do nas wszystkie dane – tłumaczy Fydrych. – Teraz połączenie z bazą jest na zasadach GPS. Niemal w tej samej chwili, gdy wykupiony zostanie abonament, informacja trafi do siedziby Strefy Płatnego Parkowania.

Nie jest to jedyna zmiana jaką wprowadziło SPP. Od poniedziałku pracownicy strefy jeżdżą do chorych osób z dokumentami wymagającymi podpisu.

Żeby opiekun osoby niepełnosprawnej mógł wykupić zryczałtowany – tańszy abonament za parkowanie w szczecińskiej strefie musiał do tej pory osobiście, wraz z chorą osobą, udać się do biura. Od 13 grudnia to pracownicy SPP jeżdżą do domów zainteresowanych abonamentem osób.

– Nie zawsze chorzy mieli możliwość przyjechania do nas. Czasami był to dla nich zbyt wielki wysiłek – tłumaczy Fydrych. – Ich opiekunowie w trakcie godzin pracy biura SPP są nierzadko zajęci własnymi, codziennymi obowiązkami i jest dużym problemem wybranie się do nas ze swoim podopiecznym.

Dotychczas musieli udać się do kasy SPP i tam, po przedłożeniu kompletu dokumentów, podpisać i złożyć oświadczenie w obecności pracownika strefy.

Od poniedziałku jest możliwość telefonicznego umówienia się w z pracownikiem SPP, który przyjedzie do miejsca zamieszkania osoby niepełnosprawnej, by być obecnym podczas składania oświadczenia. W celu złożenia oświadczenia należy posiadać i przedstawić pracownikowi SPP kartę parkingową, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, własny dowód osobisty oraz opiekuna i dowód rejestracyjny pojazdu.

– Numer, pod który należy dzwonić, to: 91 48 09 000 – informuje Jerzy Fydrych. – Jest to kolejne ułatwienie, które proponujemy mieszkańcom.


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto