Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nasz Internauta: "Basen olimpijski nie dla wszystkich?"

timmy0884
timmy0884
Tak wyglądają tory, gdy pływa na nich więcej niż 5 osób. Podobno maksymalnie może pływać 12. Średnia przyjemność!
Tak wyglądają tory, gdy pływa na nich więcej niż 5 osób. Podobno maksymalnie może pływać 12. Średnia przyjemność! Tomek
Dlaczego osoby pracujące na basenie olimpijskim nie traktują na równi mieszkańców oraz młodzież trenującą pod okiem instruktorów?

Dlaczego na stronie MOSRiR Szczecin umieszczany jest nieaktualny grafik?

Historia miała miejsce dnia 16 stycznia w godzinach popołudniowych na basenie olimpijskim Floating Arena w Szczecinie. Po pracy postanowiliśmy pójść z kolegą na basen. Sprawdziliśmy wcześniej grafik dostępności torów do pływania.

Okazało się, że w godzinach, w których nam najbardziej pasuje, tj. między 15 a 16 jest 6 torów wolnych, a później tylko 1. Na basen przyszliśmy o godzinie 15:15, ponieważ chcieliśmy popływać chociaż 40 minut. Po chwili byliśmy już w wodzie.

Wszystko szło zgodnie z planem, dopóki kwadrans przed 16 nie przyszła instruktorka pływania wraz z dwoma ratownikami i postawili przy torze, na którym pływałem tabliczkę „rezerwacja”. Wskutek tego ilość wolnych torów miała zmniejszyć się do 5. Świadomy tego, że za 15 minut będę musiał zwolnić tor, pływałem dalej.

W międzyczasie ratownicy zaczęli informować ludzi, że ten tor jest zajęty i poprosili o udanie się na tor obok. Mnie również o tym poinformowali, ale po krótkiej rozmowie okazało się, że tor jest zajęty już teraz. Poinformowałem ratownika, że wg grafiku do godziny 16 ma być wolnych 6 torów. Natomiast ratownik stwierdził stanowczo, że grafik może ulec zmianie.

Zdenerwowany wyszedłem z wody, aby kontynuować z nim rozmowę. Poprosiłem go, aby pokazał mi grafik. Wg grafiku między 15 a 16 miało być 6-7 wolnych torów. Okazało się, że nie zgadza się to ze stanem faktycznym.

Po krótkiej wymianie zdań, ratownik odparł, że zgodnie z regulaminem osoby znajdujące się na basenie powinny słuchać się ratownika. Nie komentując tego poprosiłem go, aby zawołał dyrektora obiektu, bądź jego zastępcę w celu wyjaśnienia powodu zamknięcia toru niezgodnie z grafikiem. Odparł, że dyrektora i jego zastępcy nie ma w pracy. Wobec tego poinformowałem go, że wracam na swój tor i zamierzam dokończyć pływanie.


>>> Basen olimpijski w Szczecinie: Ceny biletów, godziny otwarcia


Do rozmowy włączył się drugi ratownik (moim zdaniem przynajmniej jeden z nich powinien „mieć oko” na pływających a nie zajmować się w tym czasie rozmową).

Stwierdził, że udostępnianie toru i informowanie o tym pływających jeszcze raz nie ma sensu. Zgodziłem się z nim, podkreślając jednocześnie, że chodzi tu o pewne zasady, których ratownicy nie przestrzegają. Nagle ratownicy zmienili zdanie i powiedzieli, że mogę sobie jeszcze popływać na tym torze.

Osobną kwestią jest to, ze wg grafiku od godziny 16 powinien być wolny tylko 1 tor, a w rezultacie wolnych było ich 5. Jest to wprowadzanie w błąd mieszkańców, ponieważ mogliby inaczej zaplanować sobie dzień, albo dłużej popływać.

Na chwilę jeszcze wdałem się w dyskusję z obecną na basenie Panią instruktor. Powiedziała mi, że ona ma za ten tor zapłacone i nie interesuje ją grafik. Nie chcąc już się z nikim więcej kłócić odpowiedziałem, że ja tutaj za darmo też nie pływam, po czym wskoczyłem do wody i do 16 zdążyłem jeszcze chwilę popływać.

Na zajętym torze pływała tylko jedna osoba. Po co rezerwować dla niego cały tor, skoro na innych tłoczyło się po 6-7 osób? Zdaniem pani instruktor na torze może pływać aż 12 osób. Średnia przyjemność!

Reasumując, mam pytania do kierownika obiektu, a także osób układających grafik i ratowników:
- Dlaczego wprowadzacie mieszkańców w błąd umieszczając na stronie internetowej nieaktualny grafik?

- Dlaczego ratownicy nie egzekwują otrzymanego do rąk grafiku?

- Dlaczego nie traktujecie na równi wszystkich mieszkańców oraz młodzież trenującą pod okiem instruktorów? Czy dlatego, że oni więcej zapłacili za wynajęcie toru? Z tego co wiem, to basen funkcjonuje m.in. dzięki podatkom, które płacą wszyscy mieszkańcy miasta.

Nie oczekuję odpowiedzi, oczekuję reakcji.

Tomek – mieszkaniec Szczecina


Od redakcji:

Oczywiście zajmiemy się sprawą i poprosimy o komentarz.


Floating Arena w Szczecinie:


Basen olimpijski w Szczecinie: Brud i bałagan
Blogi MM: zobacz podziemia basenu olimpijskiego
Floating Arena? "Ta nazwa to kpina z języka polskiego i z nas." RJP: Zmieńcie nazwę
Tłumy ludzi na otwarciu Floating Areny (zdjęcia)
Otwarcie basenu olimpijskiego. Rusza Floating Arena
Znamy nazwę basenu olimpijskiego! [zdjęcia]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto