MŚ w piłce ręcznej: Zwycięstwo Polaków na inaugurację!

commons.wikimedia.org
Udany początek Mistrzostw Świata dla polskich piłkarzy ręcznych. W inauguracyjnym spotkaniu grupy D reprezentacja polski pokonała po bardzo zaciętym spotkaniu Słowację 35:33 (15:17)

W pierwszej połowie meczu Polacy przez większość czasu prowadzili różnicą 1-2 bramek, a obie ekipy walczyły bramka za bramkę. Od 20. minuty wynik oscylował wokół remisu - w bramce rywali świetnie spisywał się Martin Pramuk i w dużej mierze dzięki rezerwowemu golkiperowi Słowaków oraz szybkim kontrom naszych południowych sąsiadów w ostatnich dwóch minutach gry "biało-czerwoni" schodzili na przerwę przegrywając 15:17.

Po przerwie Polacy rzucili się do odrabiania strat, wciąż świetnie bronił jednak Pramuk. Gra toczyła się teraz w szybkim tempie, Polacy wciąż jednak nie mogli przełamać rywali. W 41. minucie po bramce Bartosza Jaszki Polacy ponownie na chwilę objęli prowadzenie 22:21 - Słowacy niemal natychmiast odpowiedzieli jednak bramką. W połowie drugiej odsłony podopieczni Bogdana Wenty przejęli inicjatywę na parkiecie i objęli prowadzenie, które sięgało nawet pięciu bramek. W końcówce Słowacy zdołali zmniejszyć straty do jednej bramki (32:31) na 90 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. W trudnym momencie ciężar odpowiedzialności wziął na siebie Karol Bielecki i "biało-czerwoni" mogli świętować zwycięstwo 35:33 (15:17).