MP w Pływaniu: Nasi zawodnicy z medalami!

Przemysław Stańczyk zdobył brązowy medal w wyścigu na 400 m stylem dowolnym. Mateusz Sawrymowicz był czwarty. Sporą niespodziankę sprawił Maciej Hreniak (MKP Szczecin) który zdobył srebro.

Wyścig wygrał Paweł Korzeniowski, który był poza zasięgiem rywali. „Korzeń: pobił własny rekord Polski i dopłynął do mety z czasem 3:37.78 co dało mu także przepustkę na Mistrzostwa Europy w Stambule.

Drugi był Maciej Hreniak. Młody pływak ze Szczecina świetnie się zaprezentował i dopłynął do mety z czasem 3:41.94. Do wywalczenia minimum na Mistrzostwa Europy zabrakło mu 44 setnych sekundy.

Przemysław Stańczyk, który zdobył srebrny medal osiągnął czas 3:44.33. Do zdobycia minimum zabrakło mu niemal trzech sekund. Mateusz Sawrymowicz zajął najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce.

Obydwaj nasi zawodnicy o kolejne medale powalczą w sobotę podczas wyścigu na 1500 m stylem dowolnym. Będzie to także kolejna i zarazem ostatnia okazja do wywalczenia przepustki na Mistrzostwa Europy na tym dystansie.

Poz.ZawodnikKlubCzas
1.Korzeniowski PawełAZS AWF Warszawa3:37.78 (Rekord Polski Seniorów, Minimum ME)