Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miało być od wody, a jest od osoby. TBS Prawobrzeże nalicza opłaty za śmieci po swojemu

Redakcja MM
Redakcja MM
– Płacimy za śmieci od metra sześciennego wody, a administrator ...
– Płacimy za śmieci od metra sześciennego wody, a administrator ... Redakcja MM
– Płacimy za śmieci od metra sześciennego wody, a administrator rozlicza się z nami od osoby. – Czy to właściwe? – pyta Czytelnik.

– Problem dotyczy naliczania i rozliczania opłaty za nieczystości stałe (śmieci) przez TBS Prawobrzeże – pisze w liście do redakcji Czytelnik. – Uchwałą rady miasta śmieci mają być rozliczone na podstawie zużytej wody (odczyt z liczników/wodomierzy).

W budynkach wielorodzinnych stawka wynosi 5 zł za metr sześcienny. Natomiast to co robi TBS Prawobrzeże przy naliczaniu opłat za śmieci jest niezgodne z decyzją rady miasta. TBS nalicza indywidualne po 11,05 zł od osoby.

W budynku, w którym mieszka nasz Czytelnik jest 45 mieszkań. Wodomierz, który mierzy pomiar całkowitego zużycia wody w budynku jest podstawą dla zarządcy do podpisania umowy co do ilości śmieci z firmą, która te śmieci odbiera.

– Ale zaliczki na poczet owej opłaty, TBS Prawobrzeże pobiera już nie z odczytu wodomierzy w poszczególnych lokalach, ale od liczby osób w nich zamieszkujących – mówi Czytelnik.

– I tak np. w mieszkaniu moim jest zameldowanych 5 osób, ale od kilku lat dwaj moi synowie nie mieszkają ze mną. Faktycznie ich nie ma. Ja z żoną i z córką powinniśmy płacić za śmieci z „licznika”. Ale płacimy od liczby osób zameldowanych. Wychodzi nam o dwie osoby więcej. Przepłacam i jestem oszukany.

Co się dzieje z ową różnicą (to jest spora kasa w skali budynku), która wynika z różnicy stawki za osoby, a faktycznego zużycia wody.

O wyjaśnienie poprosiliśmy TBS Prawobrzeże. Przedstawicielka zarządcy poinformowała nas, że opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zabudowie wielorodzinnej, stanowi iloczyn zużytej wody w danej nieruchomości (wg wskazań wodomierza głównego) oraz stawki określonej uchwałą Rady Miasta.

Miesięczny koszt za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dotyczący lokali mieszkalnych w danej nieruchomości, wynikający ze złożonej w Urzędzie Miasta Szczecin deklaracji, dzielony jest na ogólną liczbę osób zameldowanych (zgłoszonych) w tej nieruchomości.

– Miesięczna zaliczka za gospodarowanie odpadami naliczona na lokal stanowi iloczyn liczby osób zameldowanych (zgłoszonych) w danym lokalu oraz opłaty przypadającej na osobę w tej nieruchomości – mówi Lucyna Janczura, kierownik działu czynszów TBS Prawbrzeże.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto