Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Komunikacja miejska w Szczecinie jedną z najlepszych w Polsce? Takie są wyniki ankiety

Redakcja
Ankietowanych poproszono o ustosunkowanie się do stwierdzenia: „Z mojego miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy i szkoły” i poproszono ich, aby ocenili tę wypowiedź w skali od 1-7.

Według wyników ankiety przeprowadzonej na 140 tys. respondentów Szczecin zajął 3 miejsce wśród 10 największych miast w Polsce, w kategorii "Łatwe dojazdy".

Faktycznie, ZDiTM w zeszłym roku w Szczecinie starał się wprowadzać zmiany i ulepszenia. Czy to zadecydowało o wynikach ankiety? Wydaje się, że pasażerowie docenili szczecińską komunikację miejską. Tak wynika z rankingu - szczecinianie i turyści pozytywnie odbierają nasze miasto w kwestii dojazdów.

Pod lupę wzięto 10 największych miast Polski (Warszawę, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice), duże miasta (od 50 tys. do 300 tys. mieszkańców z wyłączeniem 10 największych), małe miasta poniżej 50 tys. mieszkańców oraz wsie.

Ankietowanych poproszono o ustosunkowanie się do stwierdzenia: „Z mojego miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy i szkoły” i poproszono ich, aby ocenili tę wypowiedź w skali od 1-7, gdzie 1 oznaczało „zupełnie się nie zgadzam” a 7 „w pełni się zgadzam”.

Ranking prezentuje się następująco:
Katowice - 5,96 , Warszawa - 5,88, Szczecin - 5,86, Poznań - 5,81, Gdańsk - 5,81, Bydgoszcz - 5,77, Kraków - 5,74, Łódź - 5,73, Lublin - 5,71, Wrocław - 5,64.

W Szczecinie jest 1300 przystanków, 76 linii autobusowych, 12 tramwajowych.

Warto zaznaczyć, że w ponad 100 wybranych miejscach przystankowych zniknęły słupy, do których przytwierdzone były kosze i rozkłady jazdy. Wszystkie informacje dla pasażerów pojawiły się w eleganckich gablotach na wiatach. Kosze natomiast zostały zamontowane obok. Dzięki temu więcej miejsca zrobiło się dla osób oczekujących na transport, wygodniejsze jest także wsiadanie i wysiadanie z pojazdów. Z roku na rok rośnie także ilość wiat na przystankach.

Nowością są także przystanki autobusowo-tramwajowe oraz dodatkowe buspasy, które dają priorytet komunikacji miejskiej. Na wniosek i prośbę pasażerów uruchamiamy dodatkowe przystanki i tworzymy nowe skomunikowania.

W zeszłym roku pojawiły się także dodatkowe opcje zakupu biletów komunikacji miejskiej. W aplikacji mobilnej SkyCash uruchomiona została sprzedaż wszystkich biletów okresowych z wyjątkiem tych z ulgą rodzinną, które są dostępne tylko na kartach SKA. Nowością był także Transport na Żądanie, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem pasażerów. Jest to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej, w naszym mieście działa od maja. Mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch uzyskali dostęp do linii autobusowych – Pętli Podjuchy. Pasażerowie po skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem zamawiają na konkretną godzinę autobus, który później dowozi ich na pętle lub na wybrany przystanek. Pojazd zabiera jednorazowo 20 osób, a o godzinie planowanej podróży decyduje pierwsze zgłoszenie.

Czy zgadzacie się z wynikami ankiety?

Czytaj też:

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto