Kolejorz Stróże - Pogoń Szczecin 0:2. To nie był łatwy mecz dla Portowców

archiwum
To nie był łatwy mecz dla Pogoni. W pierwszej połowie to Kolejarz Stróże miał lepsze okazje do otworzenia wyniku.

Udało się to jednak pomocnikowi Portowców, Przemysławowi Pietruszce, w drugiej połowie. Gole jego oraz Bartosza Ławy dały Pogoni cenne zwycięstwo w I lidze.

Dość niespodziewanie w pierwszym składzie Pogoni wybiegł Adrian Łuszkiewicz, który dopiero od tygodnia trenuje z pierwszą drużyną Portowców. Zabrakło więc miejsca dla Daniela Wólkiewicza. Pierwszy strzał w meczu oddał Marcin Klatt, jednak nie trafił w światło bramki. Później niestety inicjatywa należała już do gospodarzy.

Najpierw głową uderzał Marcin Staniek (ładnie obronił Radosław Janukiewicz), a za chwilę Adrian Basta posłał piłkę wprost w rękawice szczecińskiego golkipera. Dopiero w końcówce pierwszej połowy groźniej zaatakowała Pogoń. Strzał Takafumiego Akahoshiego minął nieznacznie słupek Kolejarza.

W kolejnych fragmentach spotkania kibice w Stróżach częściej oglądali faule i żółte kartki, niż ciekawe akcje. Swoich sił strzałem z dystansu spróbował Przemysław Pietruszka, ale uderzył zbyt słabo. Na szczęście w 66 minucie z kilku metrów pomocnik Pogoni po sporym zamieszaniu w polu karnym już się nie pomylił i Portowcy objęli prowadzenie.

W 87 minucie prowadzenie podwyższył Bartosz Ława. Pomocnik gości zdecydował się na strzał z około 30 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Kolejarz Stróże - Pogoń Szczecin 0:2 (0:0)