Kolejna porażka Pogoni

Robert Duchowski
Piłkarze Pogoni Szczecin przegrali na własnym stadionie z Cracovią Kraków 0:2, remisując do przerwy 0:0. Po tej porażce zespół Antoniego Ptaka ma już tylko czysto iluzoryczne szanse na utrzymanie się w Orange Ekstraklasie.

Pogoń - Cracovia 0:2 (0:0)

0:1 Moskała (52')
0:2 Nowak (73')

Pogoń Szczecin: Majdan - Celeban, Julcimar, Otavio, Thiago, Diego, Lilo (73' Kowal), Grosicki, Marcelo (64' Elton), Andradina, Tiago Martins (64' Felipe).

Cracovia Kraków:
Cabaj - Wojciechowski, Skrzyński, Radwański, Kłus, Kostrubała, Bojarski (90' Karcz), Nowak, Szwajdych (72' Jeleń), Moskała, Bania (90' Dudzic).

Żółte kartki: Skrzyński i Szwajdych (Cracovia) - Diego, Majdan, Tiago Martins (Pogoń)

Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław)

Widzów: 1000

Spotkanie broniącej się przed spadkiem Pogoni z Cracovią stało na słabym poziomie. W pierwszej części spotkania bliżsi objęcia prowadzenia byli gospodarze, którzy oddali na bramkę Cracovii kilka groźnych strzałów. Doskonale jednak na bramce spisywał się golkiper krakowskiego zespołu Marcin Cabaj, który dodatkowo miał wiele szczęścia. W 39. minucie doskonałą sytuację zmarnował Lilo. Brazylijczyk zamiast do siatki trafił jednak w bramkarza Cracovii. Dobijający piłkę Martins z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania goście zdobyli pierwszą bramkę. Po dośrodkowianiu z rzutu wolnego, przy biernej postawie obrońców Pogoni, piłkę do siatki głową skierował Tomasz Moskała. Chwilę później zbyt impulsywnie protestujący Radosław Majdan ukarany został żółtym kartonikiem.

W 64. min. w Pogoni nastąpiła podwójna zmiana. Na boisku za Marcelo i Tiago Martinsa pojawili się Elton i Felipe. Minutę później Elton w dobrej sytuacji trafił wprost w Cabaja.

Cracovia pierwszą zmianę przeprowadziła w 72. min, kiedy to Szwajdrycha zastąpił Jeleń. Chwilę później szybka kontra gości zakończyła się drugą bramką. Po podaniu Moskały na 2:0 podwyższył Nowak.

Spotkanie obserwowało zaledwie 1000 osób, a wśród nich nie było fanów Cracovii. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć śp. Daniela Wolniaka, tragicznie zmarłego kibica Pogoni.