Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1. Wciąż bez porażki w rundzie wiosennej

Redakcja MM
Redakcja MM
Pogoń Szczecin zremisowała w Zabrzu 1:1. Jedynką bramkę dla ...
Pogoń Szczecin zremisowała w Zabrzu 1:1. Jedynką bramkę dla ... Redakcja MM
Pogoń Szczecin zremisowała w Zabrzu 1:1. Jedynką bramkę dla Portowców zdobył Jakub Bąk.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)

Bramki: Kosznik (32) - Bąk (47).

Górnik: Kasprzik - Mańka, Pandža, Szeweluchin, Kosznik - Madej, Sobolewski, Drewniak (74 Majtán), Jež (55 Łuczak), Oziębała (83 Gwaze) - Nakoulma.

Pogoń: Janukiewicz - Rudol, Golla, Dąbrowski, Frączczak - Bąk, Murawski, Popara (46  Rogalski), Akahoshi (78 Kozłowski), Kun (61 Murayama) - Robak.
żółte kartki: Sobolewski - Dąbrowski, Popara, Rudol.
sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Trener Dariusz Wdowczyk miał nie lada kłopot przed tym spotkaniem. Za kartki pauzował Bartosz Ława, a kontuzje wykluczyły ze starcia Hernaniego, Mateusza Lewandowskiego oraz Patryka Małeckiego. Szkoleniowiec postawił więc w środku pola na Rafała Murawskiego i Pavle Poparę, na skrzydłach grali Jakub Bąk oraz Dominik Kun, zaś na bokach obrony biegali Adam Frączczak (lewa strona) i Sebastian Rudol (prawa).

Pogoń dobrze weszła w mecz. Kilka niezłych akcji z pierwszej piłki i strzały z dystansu, tyle że nad poprzeczką. Od początku widać było, że w niezbyt dobrej dyspozycji byli środkowi obrońcy gości, a gospodarze z tego korzystali. Szaleli Nakoulma oraz Oziębała. Tego drugiego w sytuacji sam na sam zatrzymał Radosław Janukiewicz. Po chwili Górnik prowadził. Po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym po stałym fragmencie gry, do siatki Pogoni trafił Kosznik. W pierwszej połowie goście ze Szczecina nie oddali celnego strzału.

Trener Wdowczyk w przerwie dokonał jednej zmiany. Maksymilian Rogalski zastąpił Poparę. w 47. minucie Rafał Murawski wrzucił piłkę w pole karne, przyjął ją na klatę Bąk, choć wypchnął się z szesnastki. Zdołał jednak oddać mocny strzał. Po nodze obrońcy Górnika piłka wpadła do siatki. W 54. minucie dobre dośrodkowanie Rudola i minimalnie niecelny strzał głową Marcina Robaka.  Kilka chwil później Kun trafił w słupek po błędzie obrony gospodarzy.

W 66. minucie Murayama podał do Akahoshiego, ten przepuścił piłkę, a Robak nie trafił w bramkę. Kolejne minuty były spokojniesze, ale ostatni kwadrans to znowu po kilka okazji z obu stron. Wynik już się nie zmienił, choć zespół przed porażką uchronił jeszcze w ostatnich minutach Janukiewicz. (mc)