Frączczak zdyskwalifikowany i kontuzjowany. To 2-3 tygodnie przerwy

Jakub Lisowski
Adam Frączczak z Pogoni Szczecin podczas meczu z Arką Gdynia
Adam Frączczak z Pogoni Szczecin podczas meczu z Arką Gdynia Karolina Misztal

Kapitan Pogoni Szczecin został surowo ukarany za czerwoną kartkę w meczu 1/16 Pucharu Polski z Lechem Poznań.

W drugiej połowie Frączczak walczył o górną piłkę, a upadając na ziemię kopnął w głowę lechitę. Tak uznał sędzia boiskowy i pokazał mu czerwoną kartkę. Frączczak błyskawicznie przeprosił rywala, później tłumaczył, że to przypadkowa sytuacja, a klub zapowiedział, że będzie odwoływał się od tego upomnienia.

Zamiast anulowania kartki PZPN ukarał Frączczaka trzema meczami dyskwalifikacji, choć klub ma prawo wnioskować o złagodzenie kary po dwóch spotkaniach. I Pogoń pewnie z tego skorzysta.

Kara 3 spotkań liczy się tylko w PP. Pogoń 19 września zagra z Bytovią Bytów, a jeśli wygra to w ćwierćfinale zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice lub Legią Warszawa. W ćwierćfinale będą rozegrane dwa mecze.

Frączczak w Bytowie nie zagra nie tylko z powodu dyskwalifikacji. W niedzielnym meczu ligowym z Lechem Poznań doznał kontuzji łydki, a po specjalistycznych badaniach okazało się, że czeka go 2-3 tygodnie przerwy. Pogoń w sobotę zagra w Płocku, trzy dni później w Bytowie, a w kolejną sobotę podejmie Górnika Zabrze.