Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Familijna Majówka na Zamku: Koncerty, spektakle, filmy oraz zwiedzenie

red.
Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na "Familijną Majówkę na Zamku". Na większość wydarzeń wstęp wolny.

Familijna Majówka na Zamku

1 - 3 maja (piątek–niedziela), wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny; o biletowanych imprezach informujemy przy danym wydarzeniu,
Piątek, 1 maja

11.00 spektakl dla dzieci Misiaczek – sala 101, wejście A z dużego dziedzińca oraz wejście F od strony promenady (impreza biletowana)

Misiaczek według tekstu Marty Guśniowskiej to najnowsza produkcja Zamku Książąt Pomorskich przygotowana z myślą o najmłodszych widzach - od 18. miesiąca życia do 6. lat.

Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

Autor utworu: Marta Guśniowska

Reżyseria: Paweł Niczewski

Opieka artystyczna: Anastasiia Miedviedieva

Muzyka: Jacek Małkiewicz

Teksty piosenek: Marta Guśniowska

Scenografia, kostiumy: Agnieszka Miluniec, Maciej Osmycki

Obsada: Paulina Lenart, Paweł Niczewski

Zapraszamy Was serdecznie!

Bardzo ciepło! Bardzo grzecznie!

Zapraszamy... Chodźcie z nami...

Dokąd? Zobaczycie sami...

Marta Guśniowska

W lesie jakich wiele... mieszkał sobie zwykły niedźwiadek. Miał kochającą Mamusię... i oddanych przyjaciół. Ale pewnego dnia... coś się zmieniło. Co się dzieje z Misiaczkiem? Miłość, przyjaźń... kłopoty. Misiaczek - nieznana historia.

Paweł Niczewski

11.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

Zbiórka zainteresowanych na małym dziedzińcu, przy wejściu "I"

Zamkowy przewodnik oprowadzi gości po następujących miejscach:

- Dziedziniec Menniczy (figura biskupa Ottona z Bambergu, płyta erekcyjna książąt Filipa II i Franciszka I, obrys kościoła św. Ottona).

- Dziedziniec Duży (zegar zamkowy, płyta erekcyjna ks. Barnima XI, płyta nagrobna ks.

Barnima III, zegary słoneczne).

- Muzeum Zamkowe (Pompa Funebris z sześcioma książęcymi sarkofagami, Gabinet Lubinusa, Cela Czarownic).

Czas oprowadzania - około 60 minut.

Dobrym uzupełnieniem informacji przekazywanych przez przewodnika będzie projekcja filmu archiwalnego Witolda Chromińskiego pt. "Zamek szczeciński" - sala Kina Zamek, godz. 16.00-16.35

12.00-13.00 spektakl dla dzieci Przygody krawca Niteczki – Art. Positiv Studio z Gryfina - Dziedziniec Menniczy

Spektakl oparty na bajce Kornela Makuszyńskiego pt. „O tym jak Krawiec Niteczka został królem”. Głównym bohaterem jest niezwykle chudy krawiec zwany Niteczką, który wyrusza w świat, by zostać władcą. Po drodze spotykają go niezwykłe przygody, z którymi jednak wspaniale sobie radzi. Udaje mu się także zacerować swoją ogromną igłą niebo, dzięki czemu Miasteczko Tajdarajda zostaje uratowane przed potopem.

13.00-14.30 festyn rodzinny(gry, zabawy i konkursy) - Art. Positiv Studio z Gryfina - Dziedziniec Menniczy

14.00-15.50 projekcja bajek – sala Kina Zamek

15.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem (jw.)

15.00-16.00 kapela ludowa Łobuziacy - Dziedziniec Menniczy

16.00-16.35 film Zamek szczeciński – film archiwalny – sala Kina Zamek

17.00 film Selma, 2014, USA, Wielka Brytania, dramat, biograficzny, historyczny, (127 min) – sala Kina Zamek (impreza biletowana)

2014, USA, Wielka Brytania, dramat, biograficzny, historyczny, 127 min

Reżyser: Ava DuVernay

Obsada: David Oyelowo, Giovanni Ribisi, Tim Roth, Tessa Thompson

Martin Luther King prowadzi kampanię o prawo do powszechnego głosowania. Rozpoczyna się wielki marsz.

Afroamerykański król.

Martin Luther King to człowiek, który zapisał się na kartach historii Ameryki. Jako aktywista działający na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów, został wzorem dla czarnej społeczności Stanów Zjednoczonych. Jego walka stała się podstawą fabuły "Selmy". Obraz opowiada o wydarzeniach z 1965 roku, kiedy to na ulice miasta wyszli uczestnicy wielkiego marszu mającego na celu przydzielenie praw czarnoskórym Amerykanom. Sam tytuł odnosi się do miejscowości, której ponad połowę mieszkańców, stanowili Czarni i która to stała się miejscem przedstawionych w filmie wydarzeń... (Miss_Joker Filmweb.pl)

18.00-19.30 koncert zespołu Retro Gitary (piosenki Czerwonych Gitar) - Dziedziniec Menniczy

Retro Gitary to zespół muzyczny wykonujący utwory legendarnego polskiego zespołu Czerwone Gitary. W repertuarze grupy znajdziecie Państwo utwory z lat 60. i 70. oraz kompozycje Seweryna Krajewskiego.

W skład zespołu Retro Gitary wchodzą doświadczeni szczecińscy muzycy, którzy wspólnie pracowali przy realizacji kultowego rock-musicalu „RENT” w szczecińskiej Operze Na Zamku.

Nowe aranżacje starych przebojów, zachowane w stylistyce „retro”, starannie dobrany repertuar, jakość wykonania, stylizowane stroje oraz niepowtarzalny tembr głosu wokalisty spowodują, że słuchacze zostaną przeniesieni w dawne lata bawiąc się i śpiewając przeboje zespołu, który słuchany jest przez trzecie pokolenie Polaków.

19.30 film Pięćdziesiąt twarzy Greya, 2015, USA, dramat, romans, erotyczny (124 min) – sala Kina Zamek (impreza biletowana)

2015, USA, dramat, romans, erotyczny, 124 min

Reżyser: Sam Taylor-Johnson

Obsada: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Luke Grimes, Jennifer Ehle

Najszybciej sprzedający się film dekady; kontrowersyjny, erotyczny, seksowny.

Zaproszenie do świata erotycznych doznań, niebanalnych przeżyć i wyznań. Sami Państwo oceńcie, czy film dorównuje bestsellerowej powieści erotycznej autorstwa E.L. Jamesa.

Sobota, 2 maja
11.00 spektakl dla dzieci Misiaczek – sala 101, wejście A z dużego dziedzińca oraz wejście F od strony promenady (impreza biletowana)

11.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

12.00-13.00 spektakl dla dzieci Bajki Pana Brzechwy
– Teatr Rozmaitości Gwitajcie - Dziedziniec Menniczy

Któż z nas nie zna choćby jednego wiersza Jana Brzechwy? Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak "Żuraw i czapla", "Na straganie" czy "Samochwała". Do dziś dzieci śpiewają piosenki o "Kaczce Dziwaczce" i tajemniczych „Wyspach Bergamutach". Dlatego przygotowaliśmy pełen humoru spektakl oparty właśnie na tych najbardziej znanych wierszach.

Oprawą muzyczną zajął się Maciej Cybulski, który na nowo zaaranżował muzykę skomponowaną przez Andrzeja Korzyńskiego, angażując młodych szczecińskich muzyków.

Podczas 45-minutowego spektaklu aktorzy wcielają się w rozmaite postaci, przywdziewając niemal dwadzieścia różnorodnych kostiumów. Spektakl ten z pewnością dostarczy nie tylko niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym, chociaż na chwilę, powrócić wspomnieniami do czasów beztroskiego dzieciństwa.

13.00-14.30 festyn rodzinny (zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy i skręcanie balonów) - Teatr Rozmaitości Gwitajcie – Dziedziniec Menniczy

14.00-15.50 projekcja bajek – sala Kina Zamek

15.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

16.00-16.35 film Zamek szczeciński – film archiwalny – sala Kina Zamek

17.00 film Selma, 2014, USA, Wielka Brytania, dramat, biograficzny, historyczny (127 min) – sala Kina Zamek (impreza biletowana)

18.00-19.30 koncert Lata dwudzieste, lata trzydzieste… czyli dawnych wspomnień czar, Lucyna Boguszewska, Jakub Gwit, Miłosz Wojciechowski – Dziedziniec Menniczy

„Za parę lat przez Nowy Świat już inni ludzie wieczorami będą szli..." tak brzmią słowa piosenki "Lata dwudzieste, lata trzydzieste” z pamiętnego filmu o tym samym tytule. Mimo upływu czasu, piosenki dwudziestolecia międzywojennego nadal wzruszają kolejne pokolenia słuchaczy emanując ciepłem, humorem, a czasem tęsknotą za tym co nieuchronnie już przeminęło...

"Lata dwudzieste, lata trzydzieste..." to sentymentalna podróż do tamtych cudownych dni, w których królowały piosenki o znajomo brzmiących tytułach takich jak "Już nie zapomnisz mnie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Zimny drań”, czy niezapomniane "Brunetki, blondynki". Były to dni wspaniałych przebojów oraz nieprzeciętnie zdolnych twórców i wykonawców. Spektakl przenosi widza w czasie i przestrzeni, pozwala na nowo odkryć bogactwo twórczości międzywojennej, a także jej nieodparty i subtelny urok.

20.30 spektakl teatralny Dzieła wszystkie Szekspira – sala Kina Zamek (impreza biletowana)

Jedenasty rok na afiszu!

Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield

Spektakl w wykonaniu Kompanii Szekspirowskiej w składzie: Arkadiusz Buszko, Paweł Niczewski, Konrad Pawicki.

Swoista mieszanka pastiszu, parodii i odniesień do współczesności, a wszystko na kanwie tytułów, fragmentów oraz pojedynczych kwestii wyjętych z dzieł wybitnego Anglika.

O przedstawieniu najlepiej mówią dotychczasowe nagrody: Bursztynowy Pierścień w kategorii „Najlepsze przedstawienie sezonu 2003/2004”, Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów w Walizce w Łomży (czerwiec 2005), Buława Hetmańska 2006, nagroda publiczności XXXI Zamojskiego Lata Teatralnego.

Niedziela, 3 maja

11.00 spektakl dla dzieci Misiaczek – sala 101, wejście A z dużego dziedzińca oraz wejście F od strony promenady (impreza biletowana)

11.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

12.00-13.00 Występ młodzieżowego zespołu Kostka Cukru pod dyrekcją Ryszarda Leoszewskiego – Dziedziniec Menniczy

Młodzieżowy zespół KOSTKA CUKRU zaprezentuje kabaretowo - liryczny program (autorzy: Ryszard Leoszewski – muzyka, Barbara Stenka – słowa), w którym z pobłażaniem, troską i wyrozumiałością pochylają się nad niedoskonałością ludzkiej natury, przekonają publiczność, że „jak nie będzie tak, to będzie inaczej” - a najważniejsze w życiu jest to, aby kochać się i lubić.

KOSTKA CUKRU – to istniejąca od 2002 roku młodzieżowa grupa artystyczna. Śpiewające i lubiące żywe słowo dziewczyny znają się od wielu lat. W dziecięcym zespole ARFIK, przeżyły niejedną burzę, podróż i chwilę wzruszenia. Dzięki temu zrozumiały i pokochały teatr – teraz samodzielnie próbują go tworzyć, polegając na własnych głosach, gestach i emocjach. Pierwszy spektakl KOSTKI CUKRU – „Wypożyczalnia” zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa 2003” w Łodzi, oprócz tego nagrodę za muzykę. W następnych latach KOSTKA zdobyła tytuły laureata na Festiwalach w Choszcznie i Toruniu, a także III miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy.

12.00-15.50 projekcja bajek – sala Kina Zamek

15.00 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

16.00-16.35 film Zamek szczeciński – film archiwalny – sala Kina Zamek

16.00-17.00 koncert w wykonaniu zespołu Luz Blues - Dziedziniec Menniczy

17.00 film Selma, 2014, USA, Wielka Brytania, dramat, biograficzny, historyczny (127 min) – sala Kina Zamek (impreza biletowana)

18.00-19.30 koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami - Dziedziniec Menniczy

Ryszard Leoszewski tym razem z akustycznym brzmieniem Sklepu z Ptasimi Piórami.

Zaprezentuje utwory dobrze znane publiczności z płyt: „Stempelek”, „Ulica Mandelsztama”, czy „Wiem Jak Nie Jest”, jak i premierowe kompozycje. Ciekawe instrumentarium, szlachetna i zróżnicowana warstwa muzyczna, niebanalne, refleksyjne teksty zapowiadają dynamiczny i klimatyczny koncert.

Ryszard Leoszewski, to kompozytor i wokalista, założyciel i lider zespołu Sklep z Ptasimi Piórami, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, uhonorowany Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Występował z wieloma znanymi artystami i zespołami (m.in. Rick Wakeman - YES, Bobby McFerrin).

19.30 film Pięćdziesiąt twarzy Greya, 2015, USA, dramat, romans, erotyczny (124 min) – sala Kina Zamek (impreza biletowana)

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto