MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Fala upałów: Słupki termometrów ciągle w górę

Redakcja MM
Redakcja MM
Nawet 37° C mogą pokazać dziś w cieniu nasze termometry. Od gorąca, ale tylko na chwilę, odpoczniemy dopiero jutro po południu.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia wzrostu temperatury maksymalnej do 35-37 st.C. Temperatura minimalna 20-22 st.C.

WCZK ostrzega też przed dużym ryzykiem wystąpienia udaru słonecznego, zagrożenia życia, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg oraz wzrost zagrożenia pożarowego.

W związku z powyższym, zaleca się:

1.     Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe  i stacje telewizyjne.

2.     Utrzymywać chłodne powietrze wewnątrz pomieszczeń, głównie poprzez stosowanie żaluzji, zasłon oraz urządzeń klimatyzacyjnych.

3.     Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

4.     W godzinach od 10 do 17, ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub osłoniętych przed nasłonecznieniem miejsc pobytu.

5.     Przebywając na zewnątrz unikać miejsc nasłonecznionych. Zakładać na siebie luźno dopasowane ubiory najlepiej w jasnych kolorach. Chronić głowę przed nasłonecznieniem. Szczególną uwagę zwracać na samopoczucie dzieci, osób starszych i osób z widocznymi problemami zdrowotnymi.

6.     Spożywać zbilansowane, lekkie posiłki.

7.     Pić regularnie duże ilości soków naturalnych i niegazowanej wody mineralnej.

8.     Ograniczyć spożywanie napoi alkoholowych.

9.     Korzystając z wypoczynku nad wodą, unikać miejsc nasłonecznionych; nie schładzać raptownie ciała.

10.     Prowadząc pojazdy mechaniczne, mieć świadomość zwolnionej reakcji na zdarzenia nagłe, odbywać częstsze postoje w zacienionych miejscach oraz spożywać duże ilości napoi.

11.     Bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

12.     W przypadku wprowadzenia obowiązku racjonowania zużycia wody, zgromadzić niezbędne zapasy przeznaczone na własne potrzeby.

13.     Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i służby medyczne, głównie tym, które odnoszą się do profilaktyki zdrowotnej oraz ograniczeń zużycia wody.

14.     Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.


Zobacz też: Pogoda na poniedziałek 12.07.2010




Szczecin w czasie upałów


**
Taxi proszę**

Korporacje taksówkarskie mają z powodu upałów więcej zgłoszeń od klientów.

- Ludzie podczas upałów nie chcą chodzić pieszo, wolą podjechać autem - usłyszeliśmy w jednej z nich.

Płynie woda, płynie

Zakład Wodociągów i Kanalizacji odnotowuje większe zużycie wody.

- Codzienie sprzedajemy około 90 tysięcy metrów sześciennych wody w ciągu doby i odnotowujemy średni wzrost o około 15 procent - mówi Tomasz Makowski, rzecznik ZWiK.

Odetchniemy we wtorek
Jutro nad Pomorzem znajdzie się chłodny i burzowy front. W ciągu dnia na niebie zacznie przybywać chmur i od zachodu pojawią się opady deszczu oraz burze. Uwaga! Okresami gwałtowne. Do południa upał, po południu odetchniemy od gorąca, temperatura powinna spać do 25 ° C .Wiatr umiarkowany, tylko w czasie burzy silny i porywisty, może być groźny. W środę  znów sucho i gorąco. Temperatura w cieniu może dochodzić do 30 ° C.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto