Bramka z 40 metrów nie powinna paść!

GJ
GJ
Portowcy przegrali 1:2 (1:1) z III ligową Polonią Słubice. Mimo wielu akcji zabrakło skuteczności.

Bramki:
0-1 Timoszyk (31’)
1-1 Ropiejko (37’)
1-2 Budziałek (62’)

Pogoń: Judkowiak - Dymek, Norsesowicz (70’ - Żaczek), Tychowski, Matlak (65’ - Wójtowicz) - Niedźwiedzki (46’ - Jarymowicz), Biliński, Kosakowski (46’ - Przewoźniak), Kargol (60’ - Zawadzki) - Rydzak (46’ - Kowal), Ropiejko

Pierwsza połowa należała do gości. To oni dużo lepiej konstruowali akcje i stwarzali dobre sytuacje podbramkowe. Prowadzenie zdobyli w 31 minucie po strzale Timoszyka z niemal 40 metrów! Błąd popełnił Judkowiak. Trener Mariusz Kuras był bardzo zdenerwowany tą akcją.

- Taka bramka z 40 metrów nie może wpaść. Po to jest bramkarz żeby to obronił - mówił po meczu.

Pogoń wyrównała już 6 minut później. Świetnie na lewym skrzydle zachował się Matlak, który popisał się wspaniałym dośrodkowaniem w pole karne, tam znalazł się Ropiejko i pokonał bramkarza strzałem głową. W tej części meczu Portowcy kilka razy zagrażali jeszcze rywalom atakując skrzydłami, na co uczula trener.

W drugiej części meczu przeważała Pogoń, jednak nasi zawodnicy nie byli w stanie pokonać bramkarza gości. Piłkarze ze Słubic ograniczyli się do gry z kontry i właśnie po jednej z takich akcji zdobyli bramkę. Judkowiaka pokonał strzałem głową Budziałek po dobrym dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

- Pogoń to silny zespół, gra tu wielu znaczących piłkarzy, spokojnie powinien awansować do II ligi - komentował Grzegorz Kapica, trener Polonii.