AZS Radex Szczecin - MOSiR Krosno 75:72

Akademicy wygrali z zespołem MOSiR Krosno 75:72. Było to czwarte ...
Akademicy wygrali z zespołem MOSiR Krosno 75:72. Było to czwarte ... Andrzej Szkocki
Akademicy wygrali z zespołem MOSiR Krosno 75:72. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo koszykarzy w Szczecinie.

Pierwsza kwarta, zwłaszcza jej początek, miał wyrównany przebieg. Dla AZS trafiali notujący coraz lepsze występy Marcin Zarzeczny, Łukasz Pacocha oraz Maciej Raczyński. Po kilku minutach szczecinianie prowadzili 8:6. Później trójkę trafił Zarzeczny, a oczko dołożył Pacocha i było 12:7.

AZS cały czas prowadził, choć goście nie pozwalali odskoczyć na więcej, niż 10 oczek. Najwyższe prowadzenie w tej części gry to 22:15 i takim też wynikiem skończyło się pierwsze 10 minut meczu. W drugiej kwarcie tempo gry siadło, ale więcej z niej mieli gości. Szczególnie aktywny był Dariusz Oczkowicz. Dla AZS punktował znowu Zarzeczny oraz Michał Dudek i Raczyński. Do przerwy było 35:32.

Po zmianie stron zawodnicy obu zespołów punktowali na przemian, aż do stanu 41:39. Wtedy goście zdobyli cztery oczka z rzędu i wyszli na prowadzenie. Gospodarze odwdzięczyli się sześcioma oczkami z rzędu i prowadzili 47:43. Bardzo dobrze w tym fragmencie gry spisywał się Zarzeczny, który do spółki z Pacochą, trzymał wynik dla akademików. Przed ostatnią kwarta AZS prowadził 54:49.

W czwartej kwarcie AZS grał już pewniej. Mocno do punktowania włączył się Raczyński. Swoje robił Pacocha i AZS prowadził w połowie ostatniej części gry siedmioma oczkami. Akademicy tej przewagi nie dali już sobie wydrzeć i wygrali czwarty mecz z rzędu u siebie.

AZS Radex Szczecin - MOSiR Krosno 75:72 (22:15, 13:17, 19:17, 21:23)

AZS: Zarzeczny 18 (2 razy za trzy punkty), Raczyński 16 (2), Pacocha 15 (2), Dudek 8 (1), Sudowski 7 (1), Mielczarek 6, Bąk 3, Michał Majcherek 2, Nitsche, Balcerek.