AZS Koszalin - Wilki Morskie Szczecin 93:86

Anna Pasztor
Jacek Wójcik
Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy szybko zyskali przewagę i prowadzili nawet 11:2. W pierwszej kwarcie szczecinianie odrobili nieco strat, ale ciągle tracili do rywali siedem oczek.

W kolejnej odsłonie Wilki trafiały zza łuku i wynik zaczął oscylować wokół remisu. Po wyrównanej ćwiartce goście schodzili na przerwę ze stratą tylko jednego punktu.

Po przerwie Wilki postawiły twardą obronę, kryły wysoko, ale myliły się w ataku. Lepszą skuteczność notował AZS i znów zaczął odjeżdżać z wynikiem. Celne trójki Russella Robinsona czy dobra postawa C.J.Aikena pozwoliły stopić nieco przewagę gospodarzy.

Po dobrym wejściu w ostatnią kwartę szczecinianie wypracowali pięć punktów przewagi, jednak po słabszym fragmencie gry szybko ją straciły. Proste błędy sprawiły, że w końcówce Wilki pozwoliły koszalinianom prowadzić i przegrały to spotkanie.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie z Koszalina był Stefhon Hannah, zdobywca 24 punktów.

Następny mecz Wilków już w sobotę, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Treflem Sopot.

AZS Koszalin - Wilki Morskie Szczecin 93:86 (24:17, 24:30, 26:24, 19:15)
Wilki: Kikowski 17, Robinson 16, Gaines 14, Leończyk 13, Aiken 8, Nowakowski 7, Nikolić 4, Brown 3, Majcherek 2, Majewski 2, Garbacz 0.