13 medali przywiózł Bushikan Szczecin z Bratysławy [GALERIA]

Maurycy Brzykcy
W Bratysławie rozegrano mistrzostwa świata w karate WUKF. Zawodnicy Bushikanu Szczecin wywalczyli tam 13 medali.

W stawce znalazło się aż 2300 karateków z 40 państw. Mistrzem świata w konkurencji kata chłopców 8 lat (zielone-niebieskie pasy) został Bruno Giers. Ten młody wojownik od roku wspierany jest finansowo przez słynnego polskiego sportowca - Marcina Gortata. Stając na pierwszym stopniu podium zawodnik Bushikanu obronił mistrzowski tytuł z ubiegłego roku, kiedy to tyumfował na Mundialu w szkockim Dundee.

Wicemistrzostwo świata zdobyli Karol Wojdyła (kumite chłopców 10 lat +145 cm), Michalina Żuk (kumite dziewcząt 7 lat i młodsze), Paweł Bombolewski i Adrian Fułek (kumite drużynowym rotation seniorów) oraz Maciej Waryński i Michał Brysik (kumite drużynowym rotation kadetów B).

Brązowe medale wywalczyła Zuzanna Leśnik dwukrotnie (kumite dziewcząt 12 lat -155 cm oraz kumite drużynowe mini kadetek), Patrycja Staszek (kumite dziewcząt 10 lat +145 cm), Małgorzata Czuba (kumite drużynowe mini kadetek oraz Jakub Piotrowski i zdobył go również Karol Wojdyła w kumite drużynowym rotation chłopców 11-12 lat.

- Mistrzostwa w Bratysławie pokazały, że zawodnicy Bushikanu plasują się w absolutnej światowej czołówce. To wspaniałe ukoronowanie ciężkiego sezonu, w którym nasi karatecy oprócz typowych dla nich startów w Europie rywalizowali także m.in. Brazylii, Indiach, czy na Sri Lance - mówi trener Bushikanu Paweł Bombolewski.