Zwycięstwo Pogoni

GJ
GJ
Trwa dobra passa piłkarzy Dumy Pomorza. W sobotę nasz zespół pokonał dotychczasowego lidera tabeli - Sławę Sławno 3:0 i pozostał jedynym niepokonanym zespołem w lidze.

Pogoń - Sława Sławno 3:0 (3:0)
1:0 Przewoźniak (2’)
2:0 Przewoźniak (9’)
3:0 Kosakowski (33’)

Pogoń: Łapczyński, Wójtowicz, Skrzypek, Walburg, Skórski (63’ - Cebulski), Jarymowicz, Przewoźniak, Norsesowicz (84’ - Dymek), Kosakowski (72’ - Celeban), Rydzak, Biliński (81’ - Orłowski)

Sława: Kaźmierczak, Siarnecki (46’ - Kuniczuk), Winiarski, Pelikan , Kotłowski, Dondera (61’ - Ściśło), Wawerczak (68’ - Hinc), Izmajłowicz, Zawada, Stępniak (46’ - Grajper), Chyła

Żółte kartki: Siarnecki, Kuniczuk i Pelikan (wszyscy Sława)

Sędzia: Jacek Demczur

Widzów: 4500

Spotkanie Pogoni ze Sławą miało się pierwotnie odbyć w Sławnie, niestety zgody na to nie wyraziła policja. Stadion rywali naszego zespołu nie byłby bowiem w stanie pomieścić wszystkich kibiców, w tym przede wszystkim spodziewanej dużej liczby fanów Pogoni. Ostatecznie podjęto decyzję, że jesienią mecz odbędzie się w Szczecinie, a wiosenny rewanż w Sławnie, o ile oczywiście uda się do tego czasu zmodernizować obiekt Sławy.

W sobotnie popołudnie stanęły naprzeciwko siebie dwa jedyne niepokonane tej jesieni zespoły. Piłkarze Sławy po sześciu zwycięstwach i dwóch remisach przyjechali do Szczecina w roli lidera tabeli IV ligi. Nasi zawodnicy po słabszym starcie z meczu na mecz spisywali się coraz lepiej, odnosząc cztery kolejne zwycięstwa, stąd zapowiadał się interesujący pojedynek.

Mimo chłodnego i porywistego wiatru na stadion im. Floriana Krygiera przybyło ponad cztery tysiące kibiców, którzy głośno dopingowali swój zespół przez całe spotkanie. Na płocie, obok flag klubowych, fani Pogoni wywiesili transparent popierający protest kibiców klubów ekstraklasy, dotyczący używania na meczach środków pirotechnicznych.

Początek spotkania był dla Pogoni i jej fanów wręcz wymarzony. Już w 2. minucie gry piłkę w siatce gości umieścił Cezary Przewoźniak. Młody pomocnik Dumy Pomorza pociągnął z piłką dobrych kilkadziesiąt metrów, minął bramkarza Sławy i skierował piłkę do pustej bramki. Gdy na trybunach trwała jeszcze feta po pierwszej bramce, podopieczni Marcina Kaczmarka podwyższyli już wynik na 2:0. W 9. minucie spotkania po podaniu Kosakowskiego swoją drugą bramkę zdobył Przewoźniak.

Dwie bramki w ciągu pierwszych dziewięciu minut gry ustawiły całe spotkanie. Pogoń kontrolowała od tego momentu przebieg gry, a goście jakby nie mogli otrząsnąć się po dwóch szybkich ciosach. Pierwszy strzał na bramkę Pogoni, w dodatku niecelny, piłkarze Sławy oddali dopiero w 31. minucie! Dwie minuty później było już jednak 3:0.

Po zagraniu z prawej strony boiska w pole karne przez Tomka Rydzaka, do piłki dopadł Filip Kosakowski i silnym strzałem w okienko bramki nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. Zanosiło się na pogrom dotychczasowego lidera tabeli.

Niestety, w drugiej części meczu więcej bramek już jednak nie padło. Mimo dogodnych sytuacji m.in. Przewoźniaka bramkarze obydwu zespołów zachowali czyste konto. Goście grali bez wiary w możliwość odrobienia strat z pierwszych 45. minut gry, a Pogoń najwyraźniej oszczędzała siły na kolejne pojedynki.

Po sobotnim zwycięstwie Pogoń zajmuje czwarte miejsce w tabeli, i mając jeden mecz zaległy z Lechem Czaplinek, traci do lidera Astry Ustronie Morskie już tylko dwa punkty.

Następnym rywalem Portowców będzie Wybrzeże Rewalskie Rewal, a spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę, na stadionie im. Floriana Krygiera o godzinie 19.