Zwycięstwo AZS-u Radex Szczecin

Paweł Majchrzak/Archiwum
Po trzech kolejnych porażkach koszykarze AZS-u Radex Szczecin pokonali w 7. kolejce I ligi koszykarzy nieobliczalną drużynę GKS Tychy 83:75.

Kolejne dobre spotkanie rozegrał kapitan Akademików, Maciej Sudowski. Kapitan AZS-u nył najlepszym strzelcem zespołu, a w walce pod koszem tworzył solidny duet z Karolem Pytysiem. Środowy mecz był wyjątkowy dla Łukasza Pacochy, który jeszcze w ubiegłym sezonie występował w ekipie z Tych, jednak po niepowodzeniu w walce o awans do ekstraklasy to właśnie jego uznano za głównego winowajcę.

To właśnie Pacocha był bohaterem pierwszej kwarty. Rozgrywający trzykrotnie trafił za trzy punkty, jednak gospodarzom nie udało się zbudować większej przewagi. Po zaciętej walce w pierwszej odsłonie zespół Zbigniewa Majcherka prowadził po 10 minutach 21:20.

Druga kwarta to popis gry Stanisława Prusa. Stuprocentowa skuteczność, efektowny wsad i 11 punktów w kwarcie zaowocowało prowadzeniem 45:39

Po przerwie w grę szczecinian wdarła się pewna nerwowość, gospodarze popełniali błędy i tracili piłkę. Jak na kapitana zespołu przystało, to Maciej Sudowski wziął na woje barki odpowiedzialność za wynik. Akademicy uzyskali kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

AZS Radex Szczecin - GKS Tychy 83:75 (21:20, 24:19, 16:21, 22:15)

AZS: Sudowski 21, Pacocha 16, Prus 11, Pytyś 10, Podgalski 10, Dudek 7, Michał Majcherek 4, Maciej Majcherek 4, Balcerek.