Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zwycięstwo AZS-u, porażka Spójni

Paweł Majchrzak
W Stargardzie po zaciętym meczu Spójnia musiała uznać wyższość Sokoła Łańcut
W Stargardzie po zaciętym meczu Spójnia musiała uznać wyższość Sokoła Łańcut Paweł Majchrzak
Z różnym skutkiem swoje mecze na zapleczu ekstraklasy rozegrali koszykarze AZS-u Radex Szczecin i Spójni Stargard. Akademicy pewnie pokonali Start Lublin 83:62, stargardzianie po niezwykle zaciętym meczu ulegli Sokołowi Łańcut 68:74.

Prowadzili przez 39 minut...

W meczu Spójnia Stargard - Sokół Łańcut można było się spodziewać wielkich emocji i tak tez było. W pierwszej połowie gospodarze dominowali na parkiecie (prowadzili już 17 punktami) grając agresywnie i skutecznie w ataku. Stargardzianie skutecznie rzucali za trzy punkty, a zza "łuku" trafiał Marcin Stokłosa i Adam Parzych. Ten drugi w sposób wyjątkowy dał się we znaki rywalom - nie chciany w Łańcucie na początku sezonu rzucił przeciwko Sokołowi w pierwszej połowie 23 punkty, a Spójnia prowadziła 43:33.

Po przerwie gra się zaostrzyła - nie brakowało spięć między zawodnikami i fauli po obu stronach. W III kwarcie Spójnia dzięki celnym rzutom za trzy punkty Parzych i Buczyniaka (2) utrzymywała prowadzenie na poziomie 10 punktów. W końcówce goście zdołali nieco zmniejszyć straty i po 30 minutach gospodarze prowadzili 55:49. W czwartej kwarcie podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza starali się utrzymać przewagę, jednak goście konsekwentnie dązyli do odrobienia strat. Przyjezdni na pierwsze prowadzenie w meczu (69:68) wyszli dopiero na 90 sekund przed końcową syreną, przewagi nie oddali już do końca spotkania.

Spójnia Stargard - Sokół Łańcut 68:74 (21:15, 22:18, 12:16, 13:25)
Spójnia: Parzych 29 (5x3), Buczyniak 8 (2), Grudziński 7, Stokłosa 6 (2), Koszuta 6, Soczewski 4, Bodych 4, Kulikowski 3, Stępień 1.

Akademicy górą

Pewne zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli za to koszykarze AZS-u Radex Szczecin.. Podopieczni Zbigniewa Majcherka już do przerwy zapewnili sobie wysokie prowadzenie (44:25), pozwalające na kontrolowanie przebiegu meczu.

Po przerwie Akademicy mądrze kontrolowali mecz, dobre spotkanie rozgrywali rezerwowi - Tomasz Balcerek i Michał Majcherek. Po 30 minutach szczecinianie prowadzili już różnicą 22 "oczek" - 62:40. AZS Radex pokonał Start Lublin -:- i umocnił się na 10. pozycji w tabeli.

AZS Radex Szczecin - Olimp Start Lublin 83:62 (21:15, 23:10, 18:15, 21:22)

AZS: Semmler 12 (2x3), Mielczarek 11 ( 11 zb.), Balcerek 10 (2), Pacocha 9 (1), Zarzeczny 9 (1), Majcherek Maciej 8, Majcherek Michał 8 (9 zb.), Pytyś 6 (9 zb.), Dudek 4, Wochna 4.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.