MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zwrot podatku w 2023 roku. Tyle pieniędzy odzyskasz! Oto pełna lista ulg podatkowych

wt
Zwrot podatku 2023. Sprawdzamy, co można odpisać od podatku. Z jakich ulg podatkowych można skorzystać? Kiedy następuje zwrot podatku? Ile można zyskać dzięki ulgom? Poznaj szczegóły, dzięki którym zyskasz dodatkowe pieniądze. 

WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>
Zwrot podatku 2023. Sprawdzamy, co można odpisać od podatku. Z jakich ulg podatkowych można skorzystać? Kiedy następuje zwrot podatku? Ile można zyskać dzięki ulgom? Poznaj szczegóły, dzięki którym zyskasz dodatkowe pieniądze. WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>Archiwum Polska Press
Zwrot podatku 2023. Sprawdzamy, co można odpisać od podatku. Z jakich ulg podatkowych można skorzystać? Kiedy następuje zwrot podatku? Ile można zyskać dzięki ulgom? Poznaj szczegóły, dzięki którym zyskasz dodatkowe pieniądze.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

Podstawowa zasada zwrotu podatku to nie zwlekać z rozliczeniem podatkowym za miniony rok. Im szybciej rozliczymy PIT i wyślemy zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego, tym szybciej na naszym koncie pojawią się pieniądze z nadpłaconego podatku! Z zastrzeżeniem, że rzeczywiście podatnik nadpłacił fiskusowi podatek.

Polecamy

Kiedy otrzymamy zwrot podatku z urzędu skarbowego w 2023 roku?

Czas oczekiwania na zwrot podatku w przypadku rozliczenia i wysłania PIT przez internet wynosi zaledwie 45 dni! Warto o tym pamiętać.

Ile pieniędzy możecie dostać od urzędu skarbowego przy rozliczeniu podatków za 2022 rok. Zebraliśmy dla Was ulgi podatkowe, dzięki którym do waszych portfeli trafią całkiem ładne sumki.

Podatki stanowią główne źródło dochodów państwa oraz umożliwiają finansowanie jego działalności. Wysokość podatku ustala w decyzji organ podatkowy właściwy ze względu na miejsce położenia przedmiotów opodatkowania, czyli wójt gminy, burmistrz lub prezydent miasta.

Wysokość stawki podatku uzależniona jest od wysokości uzyskanego dochodu, czyli przychodów pomniejszonych o koszty ich uzyskania. Kwota wolna od podatku od 2022 roku wynosi 30 tys. złotych.

Rozlicz PIT do 2 maja 2023. Tego dnia upływa termin składania zeznań podatkowych za 2022 rok

Zeznania podatkowe przez internet można składać od kilku lat. Dzięki temu unikamy stania w kolejkach w urzędzie skarbowym, czy na poczcie. Metoda ta jest coraz bardziej popularna wśród osób, na których spoczywa obowiązek składania zeznań podatkowych.

Wypełniony automatycznie PIT wystarczy sprawdzić i jednym kliknięciem wysłać do urzędu skarbowego. Ale uwaga! Należy najpierw sprawdzić i dodać w formularzu PIT odpowiednie ulgi podatkowe jakie nam przysługują i z których możemy skorzystać!

Lista ulg podatkowych. Od czego zależy zwrot z podatku?

W poniższej galerii sprawdźcie, ile pieniędzy możecie zyskać na ulgach podatkowych w 2023 roku:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Zwrot podatku w 2023 roku. Tyle pieniędzy odzyskasz! Oto pełna lista ulg podatkowych - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto