Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawiercie będzie mieć system dynamicznej informacji pasażerskiej. Znamy już wykonawcę inwestycji

PM
ARC.
Firma Domax z Boronowa została wykonawcą inwestycji, która polega na budowie zintegrowanych węzłów przesiadkowych, wdrożeniu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz budowie nowych tras rowerowych. Łącznie pochłonie to 13,5 miliona złotych.

Zawiercie planuje na ten rok budowę czterech zintegrowanych węzłów przesiadkowych. Obecnie trwają prace projektowe. Pierwszy węzeł ma zostać zlokalizowany w okolicy dworca PKP. Drugi powstanie obok kapliczki Św. Jana Nepomucena w Kromołowie. Trzeci planowany jest w rejonie kościoła w Skarżycach. Ostatni węzeł powstanie obok końcowego przystanku w rejonie sklepu w Zawierciu-Blanowicach. Przy węzłach przesiadkowych pojawi się oświetlenie solarne, ławki i kosze na śmieci. Węzły wyposażone będą w opcję "Bike&Ride".

Ponadto, na przystankach autobusowych w mieście wdrożony zostanie system dynamicznej informacji pasażerskiej. To rozwiązanie, które funkcjonuje w większości dużych miast. Na elektronicznych tablicach informacyjnych wyświetlane są m.in. informacje dotyczące czasu przyjazdu autobusów oraz aktualna godzina. Dzięki temu możemy dowiedzieć się czy nasz autobus już odjechał lub czas jego przyjazdu jest opóźniony.

- Węzły wyposażone będą w tablice informacyjne bazujące na systemie kiedyprzyjedzie.pl, co będzie bardzo korzystne dla pasażerów - tłumaczą zawierciańscy urzędnicy.

Jest też niespodzianka dla rowerzystów. Miasto zamierza powstanie tras rowerowych, które będą miały oznakowanie i utwardzoną nawierzchnię. Pierwsza z nich będzie miała prawie 14 km i przebiegać będzie przez Zawiercie (dworzec PKP), Kolonię Ręby, Blanowice, Pomrożyce, Skarżyce oraz Morsko. Druga z nich ma mieć długość 12,36 km. Przebiegać będzie przez Zawiercie, Kromołów i Skarżyce. Powstaną także elementy tzw. małej architektury. W mieście pojawi się łącznie 100 stojaków rowerowych i 5 wiat rowerowych, w których znajdzie się po 20 stanowisk rowerowych.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Domax z Boronowa. Całkowity koszt to 13,5 miliona złotych. Miasto pozyskało na ten cel ponad 9,6 mln złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto