Zatoka Puck – Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Robert Duchowski
1:0 wygrali piłkarze Pogoni Szczecin w pierwszym meczu barażowym o II ligę z Zatoką w Pucku. Zwycięskiego gola zdobył Tomasz Rydzak w 37 min.

Zobacz zapis relacji z meczu.

Pogoń Szczecin rozpoczęła mecz w ustawieniu: Wójcik, Jarymowicz, Skrzypek, Tychowski, Kosakowski, Rydzak, Biliński, Chifon Dymek, Przewożniak, Kowal

1 minuta: Sędzia rozpoczyna spotkanie. Grę rozpoczną gospodarze. Na stadionie pojawiła się 45-osobowa grupa kibiców Pogoni Szczecin.

2 minuta: Pogoń rozpoczyna mecz mało skoncentrowana, już po 120 sekundach gry napastnik Zatoki oddał pierwszy strzał na bramkę Wójcika. Na szczęście piłka przeleciała obok bramki.

6 minuta: Pierwsza doskonała okazja dla Pogoni. Przewoźniak trafił piłką w słupek, futbolówka trafiła do Rydzaka, który strzelił jednak obok bramki.

10 minuta: Pogoń powoli zdobywa przewagę w tym spotkaniu, nasi zawodnicy dłużej są przy piłce, a obrońcy dobrze powstrzymują ataki rywali.

12 minuta: Rzyt wolny dla Zatoki. Z odległości ok. 20 metrów uderzał jeden z zawodników, ale Damian Wójcik popisał się znakomitą interwencją.

18 minuta: Tempo gry nieco spadło. Walka o piłkę toczy się głównie w środku pola, a bramkarze nie mają zbyt wiele pracy.

23 minuta: Rzut wolny dla Pogoni. Z odległości ok. 20 metrów uderzał Przewoźniak. Piłka leciała w samo okienko bramki, ale ten świetny strzał wybronił bramkarz Zatoki.

28 minuta: Dobra kontra Pogoni Szczecin. Tomasz Rydzak podał na wolne pole do Kowala, który dośrodkował w pole karne jednak piłka po strzale z głowy Przewoźnika przeleciała obok bramki.

33 minuta: Kolejna dobra akcja Pogoni zakończona strzałem na bramkę. Chiton podał piłkę na lewe skrzydło do Rydzaka, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów i mocno uderzył, jednak dobrze ustawiony bramkarz obronił jego strzał.

37 minuta: GOOOOL!!! Pogoń prowadzi 1:0 po bramce Rydzaka! Portowcy wybijali piłkę z własnej strefy obronnej. Marek Kowal wygrał pojedynek z jednym z obrońców i podał do Rydzaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzył mocno przy samym słupku bramki.

43 minuta: Ostatnie minuty pierwszej polowy. Zatoka rzuciła się do odrabiania strat, jednak ataki są dobrze rozbijane przez defensorów Pogoni.

45 minuta: Sędzia główny doliczył jedną minutę do regulaminowego casu gry

45+1 minuta: Koniec pierwszej części meczu, po bramce Rydzaka Pogoń prowadzi 1:0. Trzeba przyznać, że nasi piłkarze byli dużo lepsi, stwarzali sobie więcej groźnych sytuacji. Piłkarze Zatoki zagrażali bramce Wójcika tylko przy stałych fragmentach gry.

46 minuta: Początek drugiej połowy meczu. Portowcy rozpoczynają ją bez żadnych zmian w składzie.

48 minuta: Dobra akcja Pogoni. Kowal minął kilku rywali na prawym skrzydle i wpadł z piłką w pole karne i dograł piłkę do Przewoźnika, który uderzył z pierwszej piłki, ale jego strzał został zablokowany.

55 minuta: Portowcy znowu mają przewagę, od wznowienia gry to właśnie nasz zespół jest dużo lepszy na boisku. Co chwilę piłkarze stwarzają groźne sytuacje, ale nie mogą ich zakończyć strzałem.

60 minuta: Na stadionie cały czas słychać głośny doping kibiców ze Szczecina. Fani gospodarzy wyraźnie ucichli po pierwszej bramce dla Pogoni.

61 minuta: Kolejna świetna akcja Pogoni. Z lewego skrzydła dośrodkowywał Przewoźniak, na bramkę uderzał Kowal, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

68 minuta: Rzut wolny dla Zatoki z odległości ok. 20 metrów. Jeden z pomocników Zatoki uderzył prosto w mur.

69 minuta: Zmiana w Pogoni. Boisko opuszcza Przewoźniak, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Niedźwiecki.

70 minuta: Kowal uderzał głową po dośrodkowaniu Chifona jednak piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki.

75 minuta: Kolejna zmiana w Pogoni. Boisko opuszcza Dymek, a w jego miejsce wchodzi Marek Walburg. Kibice od razu głośno skandują jego imię i nazwisko.

79 minuta: Trzecia zmiana w zespole Pogoni. Boisko opuszcza Chifon, a w jego miejsce wchodzi Norsesowicz.

80 minuta: Żółtą kartką za faul na zawodniku zatoki zostaje ukarany Arkadiusz Jarymowicz.

86 minuta: Ostatnia zmiana w Pogoni Szczecin. Z boiska zszedł Marek Kowal, a w jego miejsce wszedł Maciej Ropiejko, który wraca do gry po kontuzji.

90 minuta: Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Biorąc pod uwage to ile było przerw w grze wydaje się, że to nieco za dużo.

88 minuta: Kibice Zatoki Puck chyba nie wierzą już w zwycięstwo i powoli opuszczają stadion.

90 + 4 minuty: Koniec spotkania! Pogoń wygrywa pierwszy mecz barażowy po bramce Tomasza Rydzaka! Zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone, Portowcy byli lepsi przez całe spotkanie. W środę czeka nas rewanż na stadionie przy Twardowskiego, w którym naszym piłkarzom będzie się grało zdecydowanie łatwiej po tym wyjazdowym zwycięstwie. Pogoń wykonała dziś pierwszy krok do awansu do nowej II ligi!

Na stadionie byli reporterzy www.mmszczecin.pl Maciek Homis i Jarek Dworzyński. Po ich powrocie z Pucka znajdziecie w naszym serwisie więcej zdjęć i informacji o okolicznościach pierwszego barażowego meczu Pogoni.