Zasadź się na nagrody i sadzenie drzew z Galaxy App - charytatywna akcja centrum handlowego

Materiał informacyjny EPP
Czy można robić zakupy i jednocześnie wspierać proekologiczne działania? Centrum Galaxy udowadnia, że tak! W mobilnej aplikacji centrum handlowego Klienci mogą przekazywać zebrane punkty na wybrany cel charytatywny, tj. sadzenie drzew. Dwunastomiesięczna akcja zakończy się posadzeniem kilkudziesięciu drzew na terenie lokalnych szkół podstawowych.

ZASADŹ SIĘ NA DOBRE

Centrum Galaxy przy współpracy medialnej z GS24 posadzi drzewa od klientów w szczecińskich szkołach. Magnolie ze szczepu Galaxy ozdobią patia aż 5 miejskich szkół. Posadzonych zostanie 40 magnolii i wiele innych drzew od Nadleśnictwa Trzebież, a w całym procesie uczestniczyć będą dzieci uczęszczające do poszczególnych szkół. W ten sposób centrum handlowe nie tylko pomaga tworzyć przyjazne środowisko nauczania, ale również edukuje. Ta bezcenna lekcja ekologii pokazuje, że nawet małe kroki w kierunku prośrodowiskowej świadomości mogą mieć w przyszłości duże znaczenie.

- Dlaczego zdecydowaliśmy się na sadzenie drzew na terenach szczecińskich szkół? To, że drzewa mają zbawienny wpływ na środowisko jest niezaprzeczalne. A więc oprócz oczywistego, proekologicznego aspektu chcieliśmy podkreślić także dwa inne, tylko z pozoru poboczne, atuty tego typu działań. Pierwsze, to angażowanie dzieci i młodzieży w prace na rzecz lokalnej społeczności. Jeśli potrafimy zaangażować się w projekt tak wymagający jak sadzenie drzew, to z pewnością potrafimy też wdrożyć inne, drobniejsze działania sprzyjające środowisku w swoim mikro otoczeniu. W domu, w szkole, na placu zabaw. Dbać o wspólne dobro. Drugim celem jest stworzenie przyjaznego środowiska nauczania. Drzewa zmniejszają poziom stresu, patrzenie na nie wycisza, a zadrzewiona przestrzeń staje się przyjazna. Wszystko to wydaje się być bezcenne w obrębie szkolnej infrastruktury. Z badań wynika, że aż dla 73% badanych uczniów powrót do szkoły oznacza stres, a 52% komunikuje w związku z powrotem tylko negatywne emocje. Dlatego uatrakcyjnianie przestrzeni szkolnej, tak, by była bardziej zachęcająca, jest kluczowe i ma ogromne znaczenie. – dodaje Rozwarska.

(PONAD)PODSTAWOWE DRZEW SADZENIE!

Cała akcja odbędzie się 18, 20, 22, 25 i 27 września a drzewa zostaną posadzone na ternie Szkoły Podstawowej Nr 51, Szkoły Podstawowej nr 54, Szkoły Podstawowej nr 41, Szkoły Podstawowej nr 45 oraz Szkoły Podstawowej nr 18. W trakcje wydarzenie odbędzie się także spotkanie edukacyjne przeprowadzone przez edukatora z nadleśnictwa, którego celem jest kreowanie w dzieciach proekologicznych postaw wobec przyrody.


Dzieci bardzo chętnie wzięły w tym udział - tak wicedyrektor Szkoły Podstawowej numer 41 w Szczecinie podsumował wizytę Głosu Szczecińskiego i Centrum Handlowego Galaxy na terenie placówki. Wszystko z okazji akcji sadzenia drzew organizowanej przez Galaxy. Klienci za pośrednictwem aplikacji mobilnej przekazywali środki na sadzonki.

W akcji wzięła udział kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów, ale także grono pedagogiczne.

Mamy niezwykłe wydarzenie. Sadziliśmy magnolie i drzewa iglaste na terenie szkoły. Jak widać na zdjęciach, dzieci bardzo chętnie brały udział w tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że ten udział dzieci spowoduje, że będą później dbały o to zielone otoczenie szkoły - mówił Przemysław Landowski, wicedyrektor w Szkole Podstawowej numer 41 w Szczecinie.

Dzieci podzieliły optymizm wychowawców i w ciągu kilkunastu minut wykopały dziury na sadzonki drzew. Wszystko rzecz jasna przy asyście dorosłych.

- Sadzimy drzewa. Idzie nam naprawdę bardzo dobrze. Robiłem to już kiedyś w domu. Bardzo mi się to podoba. Mogliśmy też zbierać biedronki - powiedział jeden z uczniów w trakcie akcji sadzenia.

Na okazałe efekty środowej pracy będzie trzeba poczekać - podkreślała Katarzyna Kośka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

- Myślę, że za 10 lat to już potężny świerk będzie. Będzie co obserwować już niedługo. Jak dzieci będą odchodzić, to będą mogły obserwować, co z sadzonkami się wydarzyło. Mieliśmy za mało miejsc na materiały. Następnym razem spotkamy się w lesie - dodała Kośka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zasadź się na nagrody i sadzenie drzew z Galaxy App - charytatywna akcja centrum handlowego - Głos Szczeciński

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie