MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zamknięta al. Niepodległości. Znaki są nieczytelne?

Marek Jaszczyński
Urzędnicy nie planują wytyczenia na ulicach dojazdowych do al. Niepodległości dodatkowego objazdu
Urzędnicy nie planują wytyczenia na ulicach dojazdowych do al. Niepodległości dodatkowego objazdu Andrzej szkocki
- Czy nie można byłoby poprawić oznakowania informującego o zamknięciu wschodniej nitki al. Niepodległości? - pyta nasz Czytelnik Łukasz.

Apeluje za jasnym oznakowaniem

- Chciałbym za Państwa pośrednictwem zaapelować do służb odpowiedzialnych za prawidłowe i przede wszystkim jasne i czytelne oznakowanie remontu al. Niepodległości, aby właśnie takie powstało na ulicy - pisze do nas pan Łukasz.

Zdaniem naszego Czytelnika jadąc ulicą Wyszyńskiego w górę, jedynymi znakami "sugerującymi" osobom przyjezdnym, że al. Niepodległości jest zamknięta dla ruchu, są przekreślone strzałki na pasie do skrętu w prawo oraz ginący wśród reszty znaków nakaz jazdy prosto.

- Brak jest w odpowiedniej odległości odpowiedniego znaku. A potrzebny byłby znak zakazu: ruchu, wjazdu lub skrętu - twierdzi nasz Czytelnik. - Jak mam się zorientować jako osoba nie ze Szczecina, że właśnie ta ulica jest zamknięta. W dużych miastach jest zwykle sporo zamkniętych ulic, więc nie zdziwiłem się, że na pasach miałem przekreśloną strzałkę. Ba, nawet myślałem, że ta przekreślona strzałka to pozostałość po niedawnym zakazie wjazdu w ulicę. Poza tym nie ma chyba w tym nic złego, że służby odpowiedzialne za prawidłowe oznakowanie postawią jeden znak więcej. W końcu chodzi o bezpieczne poruszanie się po mieście. Wszyscy powinniśmy sobie ułatwiać jazdę. A w tym miejscu na prawdę nie jest jednoznaczne jak kierowca powinien się zachować.

A właśnie to nieoczywiste oznakowanie, jak podkreśla Pan Łukasz, jest wykorzystywane przez policję, która "zagubionych kierowców" naprowadza na prawidłową drogę mandatem.

A karą jest mandat

- Sam jestem ofiarą tego złego oznakowania - mówi. - Musiałem zapłacić mandat. Za późno zauważyłem, że nie można skręcać w tę ulicę.

Mężczyzna zaznacza, że nie chcę, aby jego list został odczytany jako wylewanie żali osoby ukaranej.

- Nie o to chodzi, że ja musiałem zapłacić mandat. Zależy mi natomiast, aby ruch po mieście odbywał się płynnie - dodaje i proponuje właśnie obok znaków zakazu ruchu wprowadzić dodatkowe oznakowanie które naprowadzałoby kierowców na do objazdu remontowanej ulicy.

Zobacz także: Zamknięta al. Niepodległości w Szczecinie. Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej

Magistrat nie wprowadzi zmian

- Nie planujemy wytyczania żadnych dodatkowych objazdów ani postawienia znaków - mówi Marcin Charęza, szef zespołu ds.

Organizacji Ruchu szczecińskiego magistratu.

- Jest przecież jeden wytyczony już objazd. To ten dla pojazdów zmierzających od strony ul. Kopernika i ewentualnie od ul. Dworcowej - 3 Maja ciągiem ulic do al. Wojska Polskiego - Obrońców Stalingradu dalej do pl. Żołnierza Polskiego - przypomina.

Zobacz więcej: Przebudowa al. Niepodległości w Szczecinie. Zmiany w organizacji ruchu [mapa]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto