Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 0:3! Jesteśmy o krok od półfinału Remes Pucharu Polski

Portowcy wygrali w Sosnowcu z Zagłębiem 3:0. Wynik ten stawia ich w roli faworyta przed rewanżem w Szczecinie, który zostanie rozegrany 24 marca.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin**0:3**

0:1 Lebedyński '67
0:2 Lebedyński '83
0:3 Zawadzki '90

Zagłębie Sosnowiec: Bensz - Kłoda, Marek, Hosić, Łuczywek - Filipowicz, Kłus, Flejterski, Pajączkowski - Lachowski, Myśliwy

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Marcin Wróbel, Krzysztof Hrymowicz, Maciej Mysiak, Marcin Woźniak - Maksymilian Rogalski, Robert Mandrysz, Przemysław Pietruszka, Piotr Petasz

Portowcy rozpoczęli mecz w nieco zmienionym składzie. W obronie zobaczyliśmy Hrymowicza, Wróbla i Woźniaka, w środku pola zagrał Robert Mandrysz, i Maksymilian Rogalski. Reszta pozycji pozostała bez zmian w stosunku do poprzedniego ligowego meczu.

W pierwszej części meczu obydwie jedenastki stworzyły sobie kilka groźnych sytuacji, ale nie udało ich się wykorzystać. W grze Pogoni widać było niewielką poprawę w stosunku do starcia z Flotą. Jednak cały czas zawodziła skuteczność.

W drugiej połowie Piotr Mandrysz przeprowadził świetne zmiany. Mikołaj Lebedyński strzelił pierwszą bramkę dla Pogoni tej wiosny. Zrobił to zaledwie cztery minuty po wejściu na boisko. Swoje drugie trafienie zaliczył w 83 minucie meczu. W 90 minucie wynik ustalił Zawadzki, który pojawił się na boisku kilkanaście sekund wcześniej.

W drugim rozegranym dziś spotkaniu Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie 1:0 Legię Warszawa.

Relacja wideo na Ornage Sport:[ POGOŃ SZCZECIN - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC LIVE ]
Relacja na stroniepogonszczecininfo.pl[ POGOŃ SZCZECIN - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC LIVE ]
Relacja tekstowa na stronie zaglebie.eu:[ POGOŃ SZCZECIN - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC NA ŻYWO ]