Zadecydowała czwarta kwarta

W trzeciej kolejce spotkań zespół AZS-u podejmował we własnej hali koszykarzy z Zabrza. Szczecinianie przegrali to spotkanie 74:91 mecz był dość wyrównany, a o końcowym rezultacie zadecydowała ostatnia część gry.

Pierwsza kwarta była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Ich gra w ataku było o wiele bardziej zorganizowana, a nasi koszykarze nie potrafili sforsować ich obrony, po pierwszej partii Zabrzanie prowadzili 27:19.

W drugiej kwarcie gra się wyrównała, szczecinie wygrali ją 22:20 jednak nie udało się odrobić strat i do przerwy zespół z Zabrza prowadził 47:41.

W trzeciej kwarcie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się koszykarze AZS-u, wyraźnie było widać, że poukładali swoja grę w ataku jak i w obronie. Coraz groźniejsze akcje dały efekt i po tej części gry było 65:64 dla gospodarzy.

Ten zimny prysznic podziałał jednak na koszykarzy z Zabrza i w ostatniej kwarcie nie dali oni już rywalom żadnych szans na zwycięstwo. Znowu dużo lepiej zagrała defensywa, a na koszykarzach ze Szczecina widać już było oznaki zmęczenia. Goście po bardzo dobrzej grze wygrali ostatnią partię 27:10.

Po tym meczu zespół AZS Szczecin zajmuje 9 miejsce w tabeli II ligi z 4 punktami na koncie.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?