XVII Mistrzostw Szczecina w Mini-Golfie za nami (wideo, zdjęcia)

Marek Łagocki
W zawodach wzięło udział 24 zawodników ze Szczecina i nie tylko. Każdy miał do pokonania 18 dołków. I oczywiście przeszkody.

Najlepszemu do pokonania 18 dołków wystarczyło 34 uderzeń. Zwycięzcą całodniowych zmagań został Andrzej Kaźmierski ze Szczecina, który kolejny raz wziął udział w zawodach.

Jak sam podkreślał, poziom tegorocznych zmagań był bardzo wysoki. Wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani.

Zwycięzcy nie udało się jednak pobić rekordu pola. Andrzejowi Kaźmierskiemu zabrakło jednego uderzenia.

Dokonał tego Daniel Zelewski z Sopotu, który zajął również drugie miejsce w turnieju. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Sławomir Kobielski, który w mistrzostwach startuje od samego początku, czyli 17 lat.

- Tegoroczne zawody wypadły bardzo dobrze. Wszyscy grali zgodnie z zasadami - przyznał Mirosław Szylar, sędzia główny XVII Mistrzostw Szczecina w Mini-Golfie. - Bardzo się cieszę, że pan Kaźmierski odzyskał tytuł mistrza szczecina po kilku latach. Ten mężczyzna jest bardzo dobrym zawodnikiem. Trzy lata temu stracił tytuł, ponieważ na jednym z torów źle wycelował. Do zobaczenia w przyszłych mistrzostwach.

XVII Mistrzostw Szczecina w Mini-Golfie odbyły się w niedzielę, na polu golfowym w Parku Kasprowicza. Wzięło w nich udział 24 zawodników.