Wysoka wygrana Energetyka

De Kuip
De Kuip
Piłkarze ręczni z Gryfina pokonali MMTS II Kwidzyn 38:21 w meczu o mistrzostwo II ligi.

Faworyt nie zawiódł swoich fanów i po nerwowym początku z minuty na minutę powiększał swoją przewagę. Goście dotrzymywali kroku gryfinianom tylko w pierwszej części spotkania remisując przez moment 12:12. Końcówka należała jednak do podopiecznych Marka Ziekonki, którzy schodzili na przerwę prowadząc 19:14.

Druga odsłona meczu to już popis Energetyka, który osiągnął wysoką przewagę i w pełni kontrolował przebieg meczu. Znakomicie zagrał bramkarz gospodarzy wygrywając wiele pojedynków jeden na jeden.
Ostatecznie Energetyk pokonał drugi zespół MMTS Kwidzyn 38:21. Najwięcej bramek rzucił Adrian Adamczewski – 9.

Za tydzień piłkarze z Gryfina zmierzą się w Gdańsku z Sokołem.

Energetyk Gryfino to rywal Pogoni Handball Szczecin w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi.