Wygrały z AZS Katowice

Robert Duchowski
Szczypiornistki Łącznościowca Szczecin rozegrały kolejny pojedynek ligowy. W hali przy ul. Twardowskiego pokonały AZS Katowice 34:21 (19:10)

Łącznościowiec w przedostatnim meczu dość nieoczekiwanie tylko zremisował na wyjeździe z Sośnicą Gliwice. W sobotę przyszła pora na wywalczenie kompletu punktów. Okazja ku temu wydawała się być znakomita, bowiem rywalem naszego zespołu była przedostatnia drużyna ligi – AZS Katowice.

Akademiczki zdobyły do tej pory tylko pięć punktów, notując dwa zwycięstwa i jeden remis. Tydzień temu dzisiejsze rywalki Łącznościowca dzielnie walczyły ze Startem w Elblągu. Mecz przegrały dość pechowo bowiem ostatnią bramkę straciły pięć sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Szczecinianki aby wygrać dzisiejszy pojedynek nie mogły więc zlekceważyć rywalek.

Do meczu nasze piłkarki przystąpiły w pełni skoncentrowane. Efekty były widoczne od samego początku spotkania. Łącznościowiec narzucił swój styl gry i po kilku minutach prowadził już 5:0. Później szczecinianki kontrolowały przebieg meczu i na przerwę schodziły z wynikiem 19:10.

Obraz gry w drugiej polowie meczu nie uległ zmianie. Łącznościowiec systematycznie powiększał przewagę i ostatecznie wygrał różnicą 13. bramek.