Wygrały w Elblągu

Robert Duchowski
Piłkarki ręczne Łącznościowca Szczecin wygrały ze Startem Elbląg 24:20. W tabeli dalej zajmują szóste miejsce.

Wczorajsza kolejka była szesnastą serią spotkań w tym sezonie. Nasze piłkarki były faworytkami meczu. Rywalki Łącznościowca zdobyły do tej pory zaledwie dziewięć punktów i plasują się w dolnej części tabeli.

Mimo sporej różnicy punktowej dzielącej oba zespoły mecz nie był dla Łącznościowca łatwy.
Pierwsza część spotkania, po wymianie ciosów, zakończyła się prowadzeniem Łącznościowca tylko dwoma punktami.

Po zmianie stron było jeszcze więcej emocji. Gospodynie wzięły się ostro do pracy i nie tylko odrobiły straty ale objęły prowadzenie. Gdy w 37 minucie na tablicy pojawił się wynik 16:14 trener Łącznościowca poprosił o przerwę i przeprowadził ostrą rozmowę ze swoimi zawodniczkami. Od tego momentu nasz zespół ruszył do ataku i po kilku minutach objął ponownie prowadzenie w meczu, którego nie oddał już do końca. Ostatecznie Łącznościowiec pokonał w Elblągu Start 24:20.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły Kałużyńska i Naumienko, które rzuciły po sześć bramek.

W następnej kolejce Łącznościowiec zmierzy się na wyjeździe z Finepharmem Jelenia Góra.
Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 17.