Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspólne projekty, a także staże dla studentów. Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego i Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
Wspólne projekty badawcze, konsultacje, a także praktyki zawodowe i staże dla studentów - to kilka z punktów umowy zawartej pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Istotnym elementem umowy jest także zapis o objęciu patronatem przez SPNT planowanego do uruchomienia w nowym roku akademickim kierunku Business Intelligence w gospodarce.

- Uniwersytet Szczeciński ma ludzi, ma infrastrukturę i potencjał oraz ogląd tego co się na świecie dzieje. Zarówno w obszarze kształcenia studentów, praktyk zawodowych, a także projektów naukowo-badawczych, komercjalizacji wyników badań, dzięki czemu tworzy kierunki, które są teraz i będą w przyszłości potrzebne. Instytut Ekonomii i Finansów to miejsce, gdzie tego typu współprace trafiają na szczególnie podatny grunt. Posiadamy kadrę, która oprócz kompetencji ma także pomysły, które wspólnie będziemy mogli realizować wraz z Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Liczę na tą współpracę, która z pewnością będzie wartościowa dla otoczenia społeczno-gospodarczego oraz dla naszych naukowców oraz studentów – mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor US.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że dobre miejsce pracy to nie tylko Poznań, Wrocław czy Warszawa. W Szczecinie są firmy, które mogą zapewnić studentom dobrą pracę i rozwój zawodowy.

- Szczeciński Parki Naukowo-Technologiczny jest jedną z części otoczenia wsparcia biznesu, która pełni rolę przedostatniego etapu wyjścia firmy na rynek. Zajmujemy się praktycznym wsparciem już od poziomu szkoły średniej, ponieważ współpracujemy z współtworzonym przez nas Technikum Technologii Cyfrowych. Liczę na to, że podpisana dziś współpraca pomiędzy Technoparkiem i Uniwersytetem Szczecińskim przełoży się na bardzo konkretne działania oraz zatrzyma młode osoby w Szczecinie, które tu będą mogły pracować i zakładać własne biznesy. Jeżeli uda się nam wypracować metody rzeczywistej współpracy, to korzyść będzie nie tylko dla Uniwersytetu Szczecińskiego i Technoparku, ale także dla całego naszego regionu – mówi Andrzej Feterowski, prezes Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Absolwenci kierunku Business Intelligence w gospodarce mają wiedzę i umiejętności praktyczne dotyczące interdyscyplinarnego zawodu: specjalista business intelligence. Będą znać podstawowe wzorce zachowania konsumentów w Internecie i w systemach informacyjno-komunikacyjnych oraz rozumieć wpływ technologii informacyjno-komunikacyjnych na funkcjonowanie organizacji. Po ukończeniu specjalności mogą pracować nie tylko jako analitycy finansowi w korporacjach krajowych i międzynarodowych lub analitycy giełdowi, lecz także jako główni ekonomiści i dyrektorzy finansowi w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych i jednostkach sektora publicznego, jednostkach rządowych i pozarządowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto