Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wraca "Posiłek dla medyka". Szczeciński lokal wspiera lekarzy walczących z COVID-19

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
facebook.com/NowyBrowarSzczecin
Trzecia fala zakażeń koronawirusem to bardzo trudny okres dla personelu medycznego. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni pracują po kilkanaście godzin. Mogą liczyć na pomoc restauratorów, którzy przygotowują posiłki i dowożą je do szpitali.

Przez najbliższy miesiąc szczecińska restauracja "Nowy Browar Szczecin" codziennie dostarczać będzie ciepłe posiłki (zupa i drugie danie) do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego (czyli szpitala mieszczącego się przy ul. Unii Lubelskiej), jak też to oddziału tego Szpitala w Policach dla personelu medycznego walczącego na I linii frontu z trzecią falą koronawirusa Sars CoV-2.

- Pandemia SARS-CoV-2, wirusa będącego przyczyną ciężkiej choroby atakującej układ oddechowy – Covid, rozpędza się. Przez cały czas na pierwszej linii frontu – walki z pandemią - są członkowie personelu medycznego. Często zdarza się, że medycy pracują po wiele godzin przez kilka dni w tygodniu, narażając swoje zdrowie i życie w trosce o pacjentów. Długa praca i zmęczenie dają się we znaki, szczególnie że ogromne jest również obciążenie psychiczne. Chcemy wspomóc medyków w tym ciężkim, również dla nas (z powodu całkowitego zamknięcia lokali gastronomicznych od października) czasie - informują organizatorzy.

ZOBACZ TEŻ:

Środki na organizację projektu udało się zebrać dzięki darczyńcom, w tym Szczecińskiej Energetyce Cieplnej. Posiłki dowozić będzie – całkowicie za darmo – firma Deligoo Szczecin.

- W dalszym ciągu zwracamy się do wszystkich o wsparcie, bo pomoc jest teraz niezwykle potrzebna - apelują organizatorzy i zachęcają do kontaktu osoby zainteresowane pomocą.

A ta jest bardzo potrzebna, bo medycy pracują "na oparach".

- Mierzymy się z dużymi brakami personelu, szczególnie brakuje pielęgniarek, pielęgniarek anestezjologicznych, lekarzy anestezjologów. Jeżeli chodzi o łóżka, sprzęt, respiratory – tu jesteśmy zabezpieczeni – jednak musimy pamiętać, że to personel medyczny jest potrzebny, by ten sprzęt obsłużyć. Duża część personelu już teraz pracuje w nadgodzinach - opowiada Natalia Cistowska ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie, a placówka ta nie jest odosobniona w tej sytuacji.

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sklepy w Szczecinianinie przeddzień lockdownu, czyli 26 marca

Sklepy przed i po zaostrzeniu obostrzeń. Pełny parking i nag...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto