Wpadka tylko w pierwszym secie

Piast Szczecin pokonał na wyjeździe Politechnikę Częstochowską 3:1 (20:25; 25:19; 25:18; 25:16).

Szczecinianki w pierwszym secie były bardzo spięte i gra nie układała się po ich myśli. Zdecydowanie lepsze wrażenie robił zespół gospodarzy, który kontrolował grę na boisku. Nasze zawodniczki miały problemy z odbiorem i traciły przez to wiele cennych punktów. W pierwszej partii przegrały 20:25.

Drugi set to już zupełnie inna gra naszych zawodniczek. Na parkiecie pojawił się jakby zupełnie inny zespół. Szczecinianki grały bardzo dobrze, wyeliminowały błędy z pierwszej partii i teraz to one przejęły inicjatywę na boisku. Gospodynie były wyraźnie zaskoczone tą sytuacją i nie były w stanie nic zrobić. Piast zwyciężył pewnie 25:19.

W trzeciej części meczu szczecinianki dalej dominowały. Przeciwniczki cały czas nie mogły poradzić sobie z ich dobrą grą i nawiązać równorzędnej walki. Trzeba przyznać, że nasze zawodniczki zagrały bardzo dojrzale i cały czas były skoncentrowane i nie pozwoliły sobie na popełnianie błędów.
Czwarty set był tylko dopełnieniem formalności. Piast zwyciężył zdecydowanie 25:16, a w całym meczu 3:1.

Forma Piasta w ostatnich meczach (poza meczem ze Skrą Bełchatów przegranym 0:3) naprawdę napawa optymizmem. Co prawda w fazie play off będzie bardzo ciężko wywalczyć awans, ale z taką postawą będzie można starać się o awans.
Za tydzień w hali Szczecińskiego Domu Sportu odbędą się derby regionu. Piast Szczecin będzie podejmował Chemika Police.