MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Więdną młode drzewka w Szczecinie... Co na to miasto?

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Młode drzewka w Szczecinie usychają. Na zdjęciu drzewa przy ul. Unii Lubelskiej i ul. Arkońskiej
Młode drzewka w Szczecinie usychają. Na zdjęciu drzewa przy ul. Unii Lubelskiej i ul. Arkońskiej LW | Piotr Krzystek Na Mieście
Usychają drzewka posadzone wzdłuż szczecińskich ulic, przy parkingach, w parkach, na skwerach... - Wygląda, jakby nikt o nie nie dbał - denerwuje się pani Małgorzata. - To trwa od lat: wsadzają roślinę do ziemi i myślą, że mają problem z głowy. Ale to niestety nie wystarczy - przez pierwsze lata trzeba się nią opiekować. I podlewać! Każde dziecko to wie.

Nie trzeba być szczególnie spostrzegawczym, by zauważyć usychające drzewka - w różnych punktach Szczecina. Nasi Czytelnicy co rusz zgłaszają kolejne miejsca, w których zauważą zaniedbaną roślinę. Drzewa schną np. przy ul. Łubinowej, Unii Lubelskiej, Powstańców Wielkopolskich, Arkońskiej, Bohaterów Warszawy. Wiele z nich zostało posadzonych zgodnie z nowymi standardami utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni Szczecina: zabezpieczone przed wiatrem, a część wyposażona w worki do nawadniania. Mimo to, sporo z tych drzew uschła.

Szczecinianie zwrócili się w tej sprawie również do radnych miejskich, którzy piszą do prezydenta pytania i interpelacje.

- Na podstawie zgłoszeń od mieszkańców zwracam się w kwestii usychających drzew na nowym parkingu przy ul. Arkońskiej - interweniuje Patryk Jaskulski. - Niestety nie wszystkie drzewa rozwijają się prawidłowo. Są to stosunkowo świeże nasadzenia, a już widzimy, że cześć z drzew się nie przyjęła. Mieszkańcy zwracają również uwagę na fakt iż pojemniki nawadniające drzewa są puste. Warto nadmienić również, że niestety nie przy każdym z usychających drzew jest zamontowany pojemnik nawadniający. Parking jest nowy i duży, na 400 miejsc. Jest wykorzystywany przede wszystkim przez odwiedzających i pacjentów szpitala wojewódzkiego. To głównie oni zauważają, że drzewa wokół usychają. Na ich liczne sygnały odpowiedział na portalu społecznościowym Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

- Parking, w tym nasadzenia, są na gwarancji - podkreślił. - Drzewa są podlewane przez Zakład Usług Komunalnych. Natomiast te, które są w złym stanie, będą wymienione przez wykonawcę parkingu.

Radni pytają z jaką częstotliwością miasto napełnia pojemniki nawadniające drzewa.

- Z własnych obserwacji wydaje mi się, że robi to za rzadko - twierdzi radny Jaskulski. - Za każdym razem, gdy je sprawdzam są bez wody.

Z kolei Marcin Biskupski pyta o drzewka rosnące na os. Słonecznym na prawobrzeżu. Jemu również mieszkańcy zgłaszają konieczność przeglądu drzewek posadzonych rok temu wzdłuż ul. Łubinowej.

- Wygląda na to, że część z nich usycha - zauważa radny. - Czy miasto planuje montaż worków nawadniających przy nowo nasadzonych drzewkach?

Do sprawy wrócimy.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto