Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Weekend w Szczecinie. Sprawdź najciekawsze wydarzenia kulturalne w naszym mieście! 11-13.06.2021

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
W ten weekend najważniejszym wydarzeniem jest otwarcie nowej instytucji kulturalnej w Szczecinie - Willi Lentza. Oprócz tego dużo przedstawień teatralnych.

W Szczecinie ważnym wydarzeniem weekendu będzie otwarcie nowej instytucji kultury - Willi Lentza. Tam będziemy mogli zobaczyć specjalnie z tej okazji przygotowaną premierę teatralną „1888. Willa miłości”. Twórcy spektaklu uważają, że: Między prawdą, a fantazją w miłości istnieje nikła granica. Między prawdą, a przypuszczeniem w opowieści istnieje kwestia interpretacji. Dawniej i dziś kochankowie skrywają swoje sekrety. Jak poradzić sobie z tym, co nieoczekiwane? Kiedy i jak postawić granice w relacji?

Terminy przedstawień w Willi Lentza: 11 czerwca godz. 17 i 21, 12 czerwca godz. 17, 13 czerwca godz. 21.

ZOBACZ TEŻ:


Teatr Współczesny przygotował na weekend swoją ostatnią premierę – „Lalkę” Prusa w reż. Piotra Ratajczaka. Dobrze znana historia miłości Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej w nowej odsłonie. Akcja rozgrywa się podczas nocnej Gali Biznesu, gdzie spotyka się VIP-owska śmietanka – przedsiębiorcy, sprzedawcy i bogacze.

Lalka, 12 czerwca godz. 19, 13 czerwca godz. 17, Teatr Współczesny.

W ten weekend Teatr Współczesny powraca też do spektaklu „Wieża z klocków”, granego w Teatrze Małym. Niezwykła i zarazem zwykła historia. Spektakl o jednym z najpiękniejszych instynktów, którym jest chęć bycia z kimś i dla kogoś. Zaskakująca, niepowtarzalna forma teatralna, gdzie na oczach widzów powstaje świat wyjątkowy, taki, jaki mogą stworzyć wokół siebie tylko najbliższe sobie osoby.

Wieża z klocków, 12 i 13 czerwca, godz. 17, Teatr Mały.


Teatr Kameralny zaprasza na "Szklany klosz". Tytuł sztuki w Teatrze Kameralnym nawiązuje do autobiograficznej powieści "Szklany klosz", autorstwa Sylvii Plath, jednej z najciekawszych postaci literatury XX w. Cierpiąca na ciężką depresję poetka w 1963 r. odebrała sobie życie (mając 32 lata). W przedstawieniu według scenariusza Anne de la Fontaine pojawia się jako senna fantazja (Patrycja Fessard), pragnąca nawiązać kontakt z mężczyznami jej życia – Tomem (Giles Pugibet) i Ottonem.

Reżyserują Anne Raphaelle i Michał Janicki.

Szklany klosz, 11, 12, 13, 14 czerwca, godz. 18, Teatr Kameralny.


Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na premierowy spektakl "Zróbmy bałagan". To interaktywna opowieść rozbudzająca kreatywność i zachęcająca do zabawy w teatr we własnym domu.

Zróbmy bałagan, 12 czerwca godz. 15, 13 czerwca godz. 13, Pleciuga.

Kolejnym przedstawieniem Pleciugi jest "Kaczątko". To spektakl najnajowy, muzyczny, bez słów, oparty luźno o treść "Brzydkiego kaczątka". Historia szarej kaczuszki, która do nikogo nie pasuje, i której nie lubią na podwórku, bo jest inna, a która później okazuje się najpiękniejsza i najbardziej wartościowa.

Kaczątko, 12 i 13 czerwca godz. 14, Pleciuga.

Trzecie przedstawienie, które w ten weekend będzie można obejrzeć w Pleciudze to "Czerwony Kapturek". To jedna z najbardziej znanych i lubianych bajek dla dzieci. Historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności, a potem zamiast babci natyka się na strasznego wilka, zna chyba każdy. Waldemar Wolański ten klasyczny tekst wzbogacił o 26 piosenek – żywiołowe tango, liryczny walc, skoczna polka a nawet energetyczny rock and roll sprawią, że klasyczna bajka zaskoczy niejednego widza.

Czerwony Kapturek, 13 czerwca, godz. 11, Pleciuga.


Na scenę Opery na Zamku w Szczecinie wraca zachwycająca opera Giacoma Pucciniego „Madama Butterfly” w reżyserii Pii Partum, pod batutą Vladimira Kiradjieva, jedna z najsłynniejszych oper świata. Madama Butterfly” to jedno z najsławniejszych dzieł w repertuarze operowym. Wysmakowana brzmieniowo, multikolorowa partytura Giacoma Pucciniego opowiada dramatyczną historię związku japońskiej gejszy i porucznika amerykańskiej marynarki, a sposób jej oddziaływania podobny jest poetyce obrazu filmowego.

Madama Butterfly, 12 czerwca godz. 19, 13 czerwca godz. 18, Opera na Zamku.


11 czerwca Teatr Kana zaprasza na "Gęstość zaludnienia". Sceniczna chóralna opowieść bada kondycję świata i psychiki człowieka po wybuchu, człowieka przygniecionego ciężarem trudnej przeszłości, funkcjonującego w chmurze obrazów i zdań, które przylepiły się do niego w trakcie drogi i które przyniósł ze sobą aż do: teraz, tutaj.

Gęstość Zaludnienia. Historia wybuchu, 11 czerwca, godz. 19, Teatr Kana.


Teatr Nie Ma zaprasza na spektakl "Halo?". Monodram ruchowy inspirowany tekstem "Głos Ludzki" Jeana Cocteau. Dramat porzuconej kobiety, postępujące szaleństwo, intymna próba poradzenia sobie z rozstaniem i samotnością, oczekiwanie - mające w swoich skutkach tragiczny koniec.

"Halo?", 11 czerwca, godz. 20, w Strefie Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Ten weekend to także premierowe przedstawienie Teatru Nie Ma "Shirley". Czy po czterdziestce warto zaczynać od nowa? Shirley - kobieta dojrzała, której rytm życia wyznaczają praca, obiady i mąż - w dowcipnym monologu przekonuje, że czasami nie tylko warto, ale wręcz należy. Ciska kuchenny fartuch w kąt i decyduje się na podróż, która odmienia wszystko. Bo, jak mówi, nie ma większej zbrodni, niż życie, którego nie wykorzystało się w pełni.

Shirley, 12 czerwca, godz. 20 w Strefie Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego.


Formacja Las Sztuki zaprasza na spacer „Kąpiel w dźwiękach lasu”. Kilkugodzinny spacer w Lasku Arkońskim przeznaczony dla osób niewidomych i słabowidzących, przygotowany we współpracy z Fundacją Szansa dla Niewidomych w Szczecinie. Peter Wohlleben, jeden z najbardziej znanych leśników świata, autor książki „Sekretne życie drzew” poleca, aby las odkrywać zmysłami, zażywając kąpieli leśnych.

Spacer, 11 czerwca, godz. 11:00-13:30, START: Lasek Arkoński.


Filharmonia zaprasza na Festiwal „Słyszę Dobre Dźwięki”. 11 czerwca będzie koncert grupy "Żywioły". Muzyka wydobywana z odpadów powstałych po przedmiotach codziennego użytku? Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o tym pomyśle, mieliśmy spore wątpliwości, czy Witold Lutosławski by się tym zachwycił. Jednak szybko okazało się, że nie ma lepszego sposobu na opowiedzenie o walce z hałasem w przestrzeni publicznej, zanieczyszczeniem powietrza, wszechobecnymi odpadami.
12 czerwca o godz. 12 zacznie się Miasteczko Dobrych Dźwięków.

Program:
12:00 - Przywitanie mieszkańców przez Panią Burmistrz Miasteczka - Dorotę Serwę
12:15 - Koncert Orkiestry Perkusyjnej Gamelan
13:00 - Warsztaty migania „Kolory Szczecina”
14:00 - Warsztaty „Small steps w ekologii”
14:30 - Warsztaty „Samba Batucada dla początkujących”
15:30 - Show Bloco Pomerania - Plac Solidarności 1

13 czerwca godz. 17 Ekoncert - Morskie interludia.

ZOBACZ TEŻ:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto