Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ważne zwycięstwo Spójni

Paweł Majchrzak
Spójnia Stargard pokonała w 13. kolejce 1. ligi koszykarzy MKS Znicz Basket Pruszków 63:57.

Ostatnie tygodnie były dla Spójni bardzo udane. Po fatalnym początku sezonu stargardzianie zdołali wspiąć się na 9. miejsce w tabeli ze stratą jednego "oczka" do 8. w tabeli Znicza Pruszków. Niedzielne spotkanie było więc niezwykle ważne dla obu ekip.

Spójnia pokazała w spotkaniu dwa oblicza - w pierwszej połowie podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza zagrali twardo w obronie, nieźle wyglądała też gra stargardzian w ofensywie. Po przerwie coś w grze gospodarzy się zacięło. Wysokie prowadzenie zbytnio rozluźniło koszykarzy Spójni, którzy w ostatniej kwarcie zdobyli zaledwie 4 "oczka"!

Choć goście dwoili się i troili, nie zdołali odrobić strat i to Spójnia mogła świętować piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich meczach.

Dzięki zwycięstwu stargardzianie awansowali na ósmą pozycję w tabeli.

Spójnia Stargard - Znicz Pruszków 63:57 (26:18, 21:13, 12:11, 4:15)
Spójnia: Marcin Stokłosa 13, Rafał Kulikowski 9, Jerzy Koszuta 7, Arkadiusz Soczewski 7, Wiktor Grudziński 7, Łukasz Bodych 7, Adam Parzych 5, Łukasz Grzegorzewski 5, Łukasz Ulchurski 3, Bartłomiej Wróblewski 0.

Znicz: Andrzej Misiewicz 14, Przemysław Szymański 13, Marcin Makander 9, Wojciech Fraś 7, Marek
Szumełda-Krzycki 6, Grzegorz Malewski 4, Adrian Suliński 2, Janavor Weatherspoon 2, Łukasz Bonarek 0, Dominik Czubek 0.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!