Warta - Pogoń 1:2: Trzy punkty wracają do Szczecina

Wiola Borzym
Po bardzo ładnym meczu Pogoń Szczecin pokonała Wartę Poznań 2:1, mimo że do przerwy przegrywała.

Przez pierwsze kilkanaście minut oba zespoły badały się. Pogoń przeważała, ale w kluczowych momentach była niedokładna i przez to nieskuteczna.

Warta objęła prowadzenie w 20. minucie. Po dośrodkowaniu w szesnastkę obrońcy Pogoni wybili piłkę przed pole karne. Futbolówka trafiła do Marcina Wojciechowskiego, który bez namysłu uderzył z powietrza i zdobył przepiękną bramkę. Po przerwie szczecinianie przycisnęli jeszcze bardziej. W grze pomagali im kibice, którzy przyjechali do Poznania ponad tysięczną grupą i skutecznie zagłuszali miejscowych fanów.

Dziewięć minut po wznowieniu gry wyrównał Przemysław Pietruszka. Przy jego strzale błąd popełnił bramkarz gospodarzy Andrzej Bledzewski, który wcześniej miał kilka świetnych interwencji.

W 64. minucie Pogoń objęła prowadzenie po przepięknej bramce Marcina Klatta. Napastnik oddał potężny strzał po krótkim rozegraniu rzutu wolnego i zupełnie zaskoczył bramkarza.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)
Bramki: Wojciechowski (20) – Pietruszka (54), Klatt (64).
Warta: Bledzewski – Kieruzel, Bartkowiak, Jasiński, Kosznik – Ngamayama, Wojciechowski (62 Scherfchen), Gajtkowski, Ciarkowski (59 Iwanicki) – Reiss, Zakrzewski (81 Białożyt). Pogoń: Fabiniak – Szałek, Radler, Matuszczyk, Petasz – Majkowski (64 Kolendowicz), Ława, Akahoshi, Pietruszka (82 Rogalski) – Klatt (75 Lebedyński), Frączczak.
Czerwona kartka: Kieruzel (87, Warta)
Widzów: ok 18 500.