Warszawska klątwa Akademików [ZDJĘCIA]

Paweł Majchrzak
Koszykarze AZS-u Radex Szczecin nie zdołali sprawić niespodzianki - niepokonana dotąd ekipa AZS-u Politechnika Warszawa wywiozła ze Szczecina 9. kolejne zwycięstwo na parkietach zaplecza ekstraklasy.

Goście od początku spotkania zdołali uzyskać kilkupunktową przewagę i po pierwszej kwarcie prowadzili 32:21. Chwilę później gospodarze rzucili się do odrabiania strat - zdobyli 10 punktów tracąc zaledwie dwa. To jednak podziałało jak zimny prysznic na warszawskich Akademików i goście szybko odbudowali prowadzenie. Po 20 minutach Politechnika prowadziła 55:48.

Po przerwie warszawianie powiększyli prowadzenie do 10 punktów, i od tego momentu podopieczni Zbigniewa Majcherka nie byli w stanie poważnie zagrozić rywalom. Kilkunastopunktowe prowadzenie i kontrolowanie przebiegu wydarzeń na boisku - tak wyglądało ostatnie kilkanaście minut meczu w Szczecińskim Domu Sportu. W ostatnich dwóch minutach goście poluzowali nieco grę w obronie i AZS Radex zdołał zmniejszyć rozmiary porażki do 10 punktów. AZS Radex Szczecin uległ AZS-owi Politechnice Warszawa 79:89.

AZS Radex Szczecin - AZS Politechnika Warszawa 79:89 (21:32, 27:23, 16:21, 15:13)

Punkty dla AZS-u Radex zdobywali: Sudowski 13 (1x3), Pacocha 12 (1),Majcherek Maciej 10, Podgalski 10, Prus 10, Pytyś 8, Majcherek Michał 7, Dudek 7 (1),Zarzeczny 2.