Walczą jak olimpijczycy

Marcin Niedziółka
Od piątku dni na torze kolarskim przy al. Wojska Polskiego młodzi kolarze walczą o medale. Szymon Godras ze Szczecina wygrał na dystansie 2 km.

Na torze od samego rana konkuruje ze sobą 124 zawodników, w tym 26 dziewcząt i 98 chłopców. Wszyscy mają po 15 i 16 lat. Dla tych młodych zawodników to właściwie mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej, ponieważ walczą nie tylko o medale dla siebie, ale także o jak najlepszy wynik dla województwa.

Zawodnicy przyznają, że kolarstwo torowe to całe ich życie. 15-letni Michał Kadrzyński ze Szczecina trenuje już cztery lata.

- Miłość do kolarstwa zaszczepił mi mój ojciec, który zdobył mistrzostwo Polski w1993 roku – tłumaczy Michał.

Szczecin ma już pierwszy medal. Zdobył go 16–letni Szymon Godras z klubu sportowego Elektro-Bud Bogo Szczecin w wyścigu na 2 km ze startu zatrzymanego. Dystans pokonał w czasie 2 minut 28 sekund.

W sobotę zawodnicy walczyli w sześciu konkurencjach: sprint kobiet i mężczyzn, 500 m i 2 km indywidualnie ze startu zatrzymanego mężczyzn i kobiet, 3 km drużynowo mężczyzn, wyścig punktowy oraz tzw. medisson.

Województwo zachodniopomorskie reprezentują dwie grupy męskie i jedna wśród dziewcząt.