Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacje 2011: Posłuchaj Bambino, włącz Franię

Anna Folkman
Anna Folkman
Marcin Bielecki
Podróż w czasie, to dopiero wakacyjna przygoda! Przeżyjecie ją w Muzeum Techniki podczas wyjątkowych zajęć z eksponatami. Wystarczy się zapisać.

Wystawa w Muzeum Techniki została tak zaplanowana, by służyć kształceniu. W ramach programu edukacyjnego, który wdrożono w tym roku organizowane są lekcje muzealne z przewodnikami a także warsztaty i zajęcia tematyczne.

- Spacer po muzeum z przewodnikiem to najlepsza okazja dla tych, którzy chcą zobaczyć i dowiedzieć się czegoś więcej o najciekawszych eksponatach – mówi dr Andrzej Wojciech Feliński z Muzeum Techniki. - Przewodnik kieruje konkretnymi grupami wiekowymi i dostosowuje informacje do odbiorców. Najczęściej grupy korzystają ze standardowych spotkań z przewodnikiem we wtorki, kiedy wstęp do muzeum jest bezpłatny. Mamy także program lekcji tematycznych. Sale ekspozycyjne i obiekty służą do konkretnych, ukierunkowanych zajęć. Opowiadamy o motoryzacji, o ginących zawodach, o historii Polski, Szczecina i regionu. O czasach PRL-u. Do dyspozycji jest magazyn, w którym ze względu na tematykę można wykorzystać ciekawe obiekty.

telefony komórkowe i stacjonarne, urządzenia do odsłuchiwania muzyki, dawny sprzęt AGD. Jest gramofon Bambino, pralka Frania, magiel ręczny, stare żelazka, odkurzacze, aparaty fotograficzne, magnetowidy, telewizory, które miały tylko dwa kanały i by oglądać program w kolorze nakładało się specjalną osłonkę. Wszystkiego można dotknąć, większość eksponatów uruchomić.

W jednym z zabytkowych tramwajów jest kino. Tam wyświetlane są niektóre materiały Polskiej Kroniki Filmowej związane z motoryzacją. Dodawane są także nowe elementy do wystaw czasowych. Teraz przy okazji historii mikrusa pojawiły się elementy zabawowe, jest Mikrusowy Kącik Zabaw. Są kolorowanki, puzzle.

Organizatorzy półkolonii mogą przyprowadzić grupę na każde zajęcia z oferty tematycznej. Wystarczy się wcześniej zapisać. Pomoce naukowe są gotowe i czekają. Rodzice mogą zapisać swoje pociechy na indywidualne warsztaty. W sierpniu będą organizowane takie związane z optyką. Dzieci i młodzież dowiedzą się do czego może służyć klisza fotograficzna, sprawdzą jak działa kalejdoskop.

Lekcje kosztują 20 zł za grupę (do 25 osób), opiekun wchodzi za darmo, do tego trzeba doliczyć bilet wstępu (dla grup i dzieci kosztuje 5 zł). Lekcje odbywają się od środy do piątku i trwają 45 minut, później grupa ma czas dla siebie. Rozpoczynają się o godz. 10, 11.30 i 13.

Na zdjęciu grupa dzieci, która spędza wakacje na półkolonii w szkole w Bezrzeczu odwiedziła we wtorek muzeum. Około 40 uczniów podstawówki przyjechało autokarem. Z ochotą zaglądali do aut, oglądali filmy w kinie w tramwaju i bawili się w Mikrusowym Kąciku Zabaw układając puzzle i poznając wygląd zabytkowych pojazdów.


Rodzaje lekcji i kontakt

Są lekcje dla przedszkoli – Mały muzealnik, mechaniczne zoo – gdzie dzieci poznają pojazdy, które mają nazwy zwierząt. Szkołom podstawowym proponuje się zajęcia edukacyjno- plastyczne, wykonywanie przedmiotów niezbędnych w domu – np. lampionów. Gimnazjaliści i starsi uczniowie poznają życie codzienne w PRL-u, ginące zawody. Studenci mogą przekonać się jak wyglądał i funkcjonował warsztat pół wieku temu. Szczegółowa oferta na www.muzeumtechniki.eu

Muzeum Techniki i Komunikacji
ul. Niemierzyńska 18A
Kasa i informacja - tel. 91-45-99-200, mail - [email protected]
Rezerwacja - tel. 91-45-99-213 lub 91-45-99-214. 


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto