Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W połowie lipca przywrócony zostanie ruch na ul. Floriana Krygiera

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Ulica Floriana Krygiera
Ulica Floriana Krygiera Andrzej Szkocki
Nie ma jeszcze konkretnych informacji, jak dokładnie będzie wyglądać organizacja ruchu w tym miejscu. - Ta na pewno będzie dynamiczna i na bieżąco dostosowywana do sytuacji na placu budowy - dodaje Piotr Zieliński.

Nie na początku, a w połowie lipca przywrócony zostanie ruch na ul. Floriana Krygiera. Opóźnienie wynika m.in. z powodu epidemii.

O około półtora tygodnia opóźni się otwarcie dla ruchu ulicy Floriana Krygiera w Szczecinie. Chodzi o odcinek prowadzący z Podjuch w stronę Dziewoklicza. Ten fragment ul. Krygiera zamknięty jest dla ruchu samochodowego (przejezdny jedynie dla komunikacji miejskiej) z powodu prac, jakie obecnie są prowadzone przy budowie węzła Granitowa, czyli nowego połączenia ul. Krygiera z autostradą A6.

ZOBACZ TEŻ:

Węzeł Granitowa w Szczecinie - budowa.

Jak idą prace przy Węźle Granitowa? Nowe wieści i zdjęcia

- Ulica Krygiera od strony Podjuch powinna być przejezdna jeszcze w pierwszej połowie lipca. Na przesunięcie tego terminu z przełomu czerwca i lipca miała wpływ m.in. epidemia i utrudnienia związane z dostawą materiałów dla wykonawcy - wyjaśnia Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji.

Nie ma jeszcze konkretnych informacji, jak dokładnie będzie wyglądać organizacja ruchu w tym miejscu. - Ta na pewno będzie dynamiczna i na bieżąco dostosowywana do sytuacji na placu budowy - dodaje Piotr Zieliński.

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych. Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.. Nadzór nad realizacją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Planowane zakończenie prac powinno nastąpić pod koniec bieżącego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto