Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W naszym mieście powstanie książka o koronawirusie. Piszą ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
W ramach inicjatywy "Rozpisana siódemka" powstaje oryginalna książka. Uczniowie szczecińskiej podstawówki piszą opowiadania, których akcja rozgrywa się w szkole w czasach epidemii.

Uczniowie opisują swoje codzienne rozterki, nietypowe problemy i trudności, z jakimi muszą się mierzyć w nowej rzeczywistości, ale robią to w bardzo kreatywny sposób. Chcą w swoich opowiadaniach opisać to, czego nie dostrzegają dorośli. W ich opowieści wkradają się elementy humoru, a nawet fantastyki.

- Upływają kolejne tygodnie pandemii, pozostajemy w izolacji, pracując i ucząc się zdalnie, unikamy kontaktów z innymi ludźmi, w tym także członkami własnej rodziny, z niepokojem obserwujemy, to, co dzieje się poza naszym domem – komentuje pedagog z SP nr 7, Agnieszka Głowacka-Gruszka. - COVID-19 znacząco wpłynął na funkcjonowanie dzieci i młodzieży, zaburzając ich poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, narzucając im obowiązek dostosowania się i odnalezienia w całkowicie nowej rzeczywistości. Inicjatywa stworzenia wyjątkowej książki na stronach, której uczniowie wcielając się w rolę pisarzy podejmą wyzwanie połączenia trudnego czasu pandemii z fantazją literacką, wydaje się niesamowitym projektem.

Pomysł zrodził się w czasie prowadzenia lekcji online. To wtedy dzieci zaczęły mocno sygnalizować, że potrzebują kreatywnych zajęć, ucieczki przed lockdownem. „Dzięki wyobraźni, możemy odbywać dalekie podróże nawet wtedy, gdy jesteśmy zamknięci w swoich domach” – komentują młodzi pisarze.

ZOBACZ TEŻ:

Zakończył się plebiscyt "Szkoła Roku 2021" portalu WaszaEdukacja.pl, w którym przez ponad trzy tygodnie użytkownicy serwisu mogli głosować na najlepszą swoim zdaniem szkołę ponadpodstawową.

Plebiscyt "Szkoła Roku 2021" zakończony. Która szkoła wygrał...

- Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w tym projekcie, mieć możliwość obserwacji aktywności uczniów zarządzanej przeze mnie szkoły w trudnych czasach pandemii – mówi Teresa Kalina, dyrektor SP nr 7 w Szczecinie. - Już ponad rok zmagamy się z rzeczywistością, która jest trudna dla wszystkich, zwłaszcza dla najmłodszej części naszego społeczeństwa. Wiele osób ma emocjonalne problemy, trudności z akceptacją izolacji, zamknięcia w domu i edukacji zdalnej. Pomysł książki stworzonej z prac napisanych przez uczniów jest świetnym sposobem na ukazanie ich emocji, jest dla nich swoistą terapią.

Opowiadania z czasów epidemii powstawać będą do końca kwietnia. Następnym krokiem będzie wydanie książki w formie drukowanej. Młodzi pisarze otrzymają własne egzemplarze, które będą pamiątką z tych trudnych czasów.

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto