Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W najnowocześniejszym ekoporcie w Szczecinie pojawiają się budynki [zdjęcia]

red
Niebawem rozpocznie się także montaż konstrukcji w dwóch wiatach. Wykonano już w nich fundamenty wraz z izolacjami.

Budowa najnowocześniejszego w Szczecinie Ekoportu, który powstaje u zbiegu ulic Arkońskiej i Harcerzy wkracza w kolejną fazę. Pojawiają się bowiem docelowe budynki. Inwestycję prowadzi Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

Budynek socjalno-biurowy ma już w całości zrobione fundamenty, ścianki fundamentowe, płytę posadzkową. Pod posadzką ułożona została instalacja kanalizacji sanitarnej. W 90 procentach ustawione są już nośne ściany działowe. Dobiega końca montaż nadproży okiennych oraz żelbetowych rdzeni w ścianach.

Zaawansowany w budowie jest także budynek magazynowy. Ustawione są już ściany nośne i działowe, wykonano płytę stropową. Przygotowane są także ścianki żelbetowe pod montaż konstrukcji stalowych. Trwa montaż zadaszenia.

Przy ulicy Harcerzy znajdzie się także budynek garażowo-warsztatowy, w którym zrobiona jest płyta fundamentowa, są także ściany działowe. Trwa w nim szalowanie słupów.

Niebawem rozpocznie się także montaż konstrukcji w dwóch wiatach. Wykonano już w nich fundamenty wraz z izolacjami.

Jednocześnie prowadzone są prace na zewnątrz, związane m.in. z przyłączami. Rozpoczęto roboty na zewnętrznej sieci wodociągowej wraz z wykonaniem przyłącza do budynków. Demontowane jest także stare ogrodzenie, a teren przygotowywany jest pod nowe.

Inwestycja kosztuje około 4,5 miliona złotych, planowany termin zakończenia robót to czerwiec 2017. Będzie to wówczas ósmy ekoport w Szczecinie. Pozostałe znajdziemy przy ulicy: Górnej, Dworskiej, Firlika, Helskiej, Gdańskiej, Leszczynowej oraz Kołbackiej.

Najnowszy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów będzie miał ponad 4000 metrów kwadratowych. Na jego terenie znajdą się trzy budynki oraz dwie wiaty. Wszystkie budynki będą parterowe, niepodpiwniczone. Socjalny i magazynowe będą miały taką konstrukcje, która pozwoli na obsadzenie ich pnącymi roślinami. Na jednym z nich znajdą się baterie słoneczne. Wytworzona energia elektryczna posłuży do zasilenia całego Ekoportu. Do obsługi punktu wykorzystywana będzie również zbierana do podziemnych pojemników woda deszczowa.

W nowym miejscu powstanie multimedialna sala konferencyjno-edukacyjna, z której będą mogli korzystać uczniowie szczecińskich szkół. Odbywały się tam będą lekcje i szkolenia z zakresu ekologii. W założeniach, w soboty, sala ma być udostępniana mieszkańcom osiedla, będzie pełniła funkcję świetlicy.

Zobacz także: Festiwal Kolorów na Łasztowni w Szczecinie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto