Od 17 czerwca wznawia się międzynarodowe loty pasażerskie. Są jednak pewne wyjątki – nie do wszystkich krajów Polacy mogą się już udać. Na razie Polacy mogą samolotami poruszać się po terytorium Unii Europejskiej. Poza tym nie wszystkie linie lotnicze wznawiają działalność. Międzynarodowy ruch lotniczy został wstrzymany na 3 miesiące ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.
Coraz częściej podróżujemy za granicę, a znajomość lokalnych języków nie stanowi dla nas problemu. W rozmowie z obcokrajowcami pomagamy sobie w porozumieniu, posługując się gestami, ale warto zachować ostrożność! Znaczenie gestów nie jest uniwersalne na całym świecie i niechcący możemy obrazić naszego rozmówcę, a nawet narazić się na aresztowanie! Z jakimi gestami lepiej uważać? Zobacz, zanim się wygłupisz!
Wszyscy wiemy, że język czeski bywa zdradliwy dla Polaków. O słowackim zaś mówi się, że łatwiej się go nauczyć, znając język polski. To prawda, ale i tutaj czyhają na nas pułapki. Warto je znać, jeśli wybierasz się na Słowację. Przypadkiem możesz bowiem narazić się na wyśmianie przez Słowaków lub ich gniew. Zobacz, na które słowa warto uważać na Słowacji!
Jak szybko dojechać nad polskie morze? Z jednej strony szczęśliwi czasu nie liczą, z drugiej czas to pieniądz. Jadąc na wymarzone wakacje lub weekend nad polskim morzem powinniśmy nastawić się na pozytywny czas spędzony w gronie rodziny lub znajomych. Co zrobić, żeby nasz odpoczynek już na początku drogi nie zamienił się w koszmar? Jak ominąć korki na autostradzie i czy podróż samolotem na pewno jest najlepszym rozwiązaniem?
Wybierasz się za granicę? A może do włoskiej restauracji? Zobacz, jak wymawiać nazwy potraw, które pochodzą z języków obcych i uniknij wtopy przy zamawianiu jedzenia. Przy każdym daniu dostępna jest próbka nagrania, w którym usłyszysz poprawną wymowę.
Przepisy drogowe w Unii Europejskiej mogą zaskoczyć... mamy nadzieję, że po tym quizie nie zaskoczy was żadna lokalna drogówka! Kliknij na przycisk "Przejdź do quizu" aby rozpocząć!
W przypadku zagranicznego wyjazdu bardzo ważną rzeczą, o której nie można zapomnieć, jest ubezpieczenie. To dzięki niemu nie zbankrutujemy, gdy doznamy wypadku, urazu lub nagle zachorujemy. Sytuacja jest znacznie prostsza, gdy podróżujemy po Europie, jednak nawet wtedy bezpłatna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zawsze wystarcza. Na co zwracać uwagę przed wyjazdem i o czym należy pamiętać decydując się na zakup polisy? Są sytuacje, w których kosztów leczenia nie pokryje żaden wariant.