Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TOP 10. Taka była przeszłość placu Żołnierza Polskiego

Marek Jaszczyński
Plac powstawał od 1725 roku przez zasypanie średniowiecznych fos.  Zabudowa placu składała się wtedy z wielu reprezentacyjnych budowli ówczesnego Szczecina, odbywały też się tu liczne parady i inne uroczystości związane z życiem miasta. Plac nosił oficjalną nazwę Königsplatz, ale zwano go też Białym Placem Parad (niem. Weisse Parade Platz).

Zobacz także: Patryk Vega w Szczecinie kręcił "Kobiety mafii 2". "Jestem urzeczony tym miastem. Nie jesteście tak zblazowani jak w Warszawie"
Plac powstawał od 1725 roku przez zasypanie średniowiecznych fos. Zabudowa placu składała się wtedy z wielu reprezentacyjnych budowli ówczesnego Szczecina, odbywały też się tu liczne parady i inne uroczystości związane z życiem miasta. Plac nosił oficjalną nazwę Königsplatz, ale zwano go też Białym Placem Parad (niem. Weisse Parade Platz). Zobacz także: Patryk Vega w Szczecinie kręcił "Kobiety mafii 2". "Jestem urzeczony tym miastem. Nie jesteście tak zblazowani jak w Warszawie"
Plac powstawał od 1725 roku przez zasypanie średniowiecznych fos. Zabudowa placu składała się wtedy z wielu reprezentacyjnych budowli ówczesnego Szczecina, odbywały też się tu liczne parady i inne uroczystości związane z życiem miasta.
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: TOP 10. Taka była przeszłość placu Żołnierza Polskiego - Głos Szczeciński

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto