Tenis: Polki bez sukcesów w Szczecin Open 2009

Tenisowy turniej Szczecin Open 2009 zakończył się zwycięstwem Stephanie Gehrlein. Polki znów nie poradziły sobie z wyżej notowanymi zawodniczkami. Dwie nasze reprezentantki – Sandra Zaniewska oraz Karolina Kosińska zakończyły występy w ćwierćfinale.

W meczu finałowym zmierzyły się ze sobą Stephanie Gehrlein, rozstawiona z numerem trzecim i Andrea Hlavackova, turniejowa „piątka”. Niemka w drodze do finału pokonała Dianę Nakic, Michele Gerards oraz Sandrę Martinovic. Hlavackova w pierwszej rundzie pokonała Lianę-Gabriele Ungur, następnie Angelikę Roesch, Michaele Plastkovą oraz Rumunkę Begu.

Finał zaczął się od bardzo zaciętej walki. W pierwszym secie niżej notowana Czeszka postawiła wysokie warunki rywalce. Kibice zgromadzeni na korcie centralnym oglądali bardzo ciekawe spotkanie. W końcówce partii Gehrlein przełamała rywalkę. Do końca zagrała konsekwentnie i zwyciężyła 6:4.

Stephani Gehrlein i Andrea Hlavackova. Fot. Marcin Bielecki

W drugim secie obraz gry zmienił się diametralnie. Hlavackova była wyraźnie podłamana porażką w pierwszej partii i zupełnie oddała pole gry. Niemka skorzystała z tego prezentu i zupełnie zdominowała kort. Gehrlein wygrywała gemy przy swoim serwisie, a także przełamywała rywalkę. Ostatecznie rozstawiona z numerem trzecim zawodniczka wygrała tego seta 6:0 i mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

W turnieju głównym wystartowało osiem Polek. Najlepsza tenisistka ze Szczecina, Magdalena Kiszczyńska, w której organizatorzy pokładali ogromne nadzieje odpadła z turnieju już w drugiej rundzie.

Nasza zawodniczka przegrała z Karoliną Kosińską (2:6, 3:6). Wszystkie dziewczyny, które zagrały w tym roku są bardzo młode i dopiero zaczynają karierę w światowym tenisie. Jednak występ Zaniewskiej i Kosińskiej w ćwierćfinale turnieju może napawać optymizmem.

Do sporej niespodzianki doszło w drugiej rundzie turnieju. Niemka Anne Schaffer rozstawiona z numerem jeden przegrała wtedy z Christiną Mchale. Amerykanka awansowała do ćwierćfinału, gdzie pokonała Karolinę Kosińską. W półfinale rewelacja turnieju przegrała z Stephanie Gehrlein.