Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teleyard szuka pracowników w Szczecinie. Zatrudnienie znajdzie 300 osób

Redakcja MM
Redakcja MM
Między papiernią a hutą widać już konstrukcje nowego zakładu. ...
Między papiernią a hutą widać już konstrukcje nowego zakładu. ... Sebastian Wołosz
Między papiernią a hutą widać już konstrukcje nowego zakładu. Firma ruszy z produkcją w przyszłym roku. Na początek zatrudni około 300 osób.

Piotr Jasina
[email protected]

Christopher Maas, odpowiedzialny za finanse i handel w firmie Teleskop poinformował, że spółka Teleyard (powołana do budowy fabryki) prowadzi już rekrutację pracowników. W nowym zakładzie w pierwszej fazie inwestycji zatrudnienie znajdzie około 300 osób. Prace postępują. Wykonawca wzniósł już konstrukcje nowego zakładu. W przyszłym roku ruszy produkcja.

- Mamy już drogę dojazdową do nowej fabryki z pełną infrastrukturą - podkreśla Maas. - To bardzo ważne, bo bez drogi nie moglibyśmy kontynuować prac. - W ciągu 2 lat powinniśmy tez zbudować około 100 metrów nowego nabrzeża. 10-letni plan inwestycyjny będziemy realizować etapami.

W pierwszym etapie Teleskop zainwestuje przy ul. Stołczyńskiej 10 mln euro. W następnym - drugie tyle. Docelowo ma stworzyć tu około 1000 miejsc pracy.
Przebudowa pół kilometra ul. Nad Odrą oraz 300 metrów nowej drogi kosztowała prawie 6 mln zł. Inwestorem było miasto. marszałek dołożył ze swej puli 40 proc. tej kwoty.

- To są dobre tereny pod inwestycje - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Tworzą tzw. morską strefę przemysłową. Pierwszy inwestor jest bardzo ważny dla rewitalizacji przemysłowej tych obszarów. Kolejne inwestycje będą w papierni Skolwin. Życie gospodarcze powraca w północnej części Szczecina. A to oznacza, że będą miejsca pracy w dobrej firmie, podatki itd.

Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski zwrócił uwagę, że przemysłowa przestrzeń Szczecina zwiększyła się o kolejnych 40 ha.

- Jest dojazd, infrastruktura, czekamy na następne firmy - dodał.

Christopher Maas po raz kolejny podkreślił, że lokalizacja zakładu nad Odrą nie jest przypadkowa. Właśnie ze względu na dostęp do wody oraz możliwość doprowadzenie torów do nabrzeża.

Woda ma dla spółki kluczowe znaczenie, pozwoli bowiem produkować większe elementy, które można transportować Odrą a dalej morzem.


Grupa w Polsce

Teleskop to bardzo poważny inwestor - z grupy spółek należących do rodzinnych koncernów belgijskich: Ackermans&Van Haaren oraz Henschel Engeneering. Mają firmy w Antwerpii, Niemczech, Kostrzynie i Szczecinie. W Kostrzynie są: Teleskop, Montel i Henschel oraz Teleskop w Szczecinie i wspomniana spółka Teleyard.
Belgowie w Polsce prowadzą rodzinne biznesu już 13 lat. Zaczęli od Kostrzyna. Potem rozszerzyli działalność na Szczecin, wynajmują hale b. stoczni szczecińskiej.


Teleskop

Firma produkuje wyroby metalowe, sprzęt transportowy, podzespoły i elementy dźwigów dla światowych potentatów. Między innymi wysięgniki żurawi teleskopowych, kolejowych, chwytaki żurawi kontenerowych, podwozia dźwigów samochodowych. Powstają tu elementy dźwigów, które podnoszą ciężary do 750 ton.
W Szczecinie spółka produkuje przede wszystkim chwytaki do dźwigów kontenerowych dla firmy Cargotec i pogłębiarki denne dla belgijskiej firmy Deme.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto