Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teledysk o Szczecinie: W niedzielę nagramy refren w języku migowym

Robert Duchowski
Robert Duchowski
W wideo do piosenki zespołu Tea Time Boogie „Moje Miasto ...
W wideo do piosenki zespołu Tea Time Boogie „Moje Miasto ... Sebastian Wołosz
Udział w nagraniu może wziąć każdy. Liczba uczestników nie jest w żaden sposób ograniczona. Początek w południe na Jasnych Błoniach.

– Punktualnie o godz. 12 rozpoczniemy naukę refrenu. Gdy już wszyscy będą gotowi, wtedy zaczniemy nagrywanie. Refren nie jest trudny, to tylko kilka ruchów,
więc na pewno każdy sobie poradzi – wyjaśnia Danuta Kłaczyńska, koordynatora projektu. Oficjalna premiera nagrania planowana jest na 30 września.

Łukasz Godziński
[email protected]
W wideo do piosenki zespołu Tea Time Boogie „Moje Miasto Szczecin” będziemy mogli zobaczyć charakterystyczne miejsca.

Wszystko jest już prawie gotowe. Większość zdjęć do teledysku zostało już wykonanych, do dogrania pozostały ledwie szczegóły, w tym ostatnia wspólna scena. Zobaczymy między innymi: Jasne Błonia, katedrę przy ul. Wyszyńskiego, plac Grunwaldzki czy okolice Dworca Głównego

Skąd pomysł

Tea Time Boogie to duet szczecińskich muzyków – Krzysztofa Niewirowskiego i Krzysztofa Baranowskiego. Występowali między innymi w Teatrze Polskim, Piwnicy
przy Krypcie. W marcu tego roku wygrali III Konkurs Piosenki o Szczecinie „Flow”. Pomysł na teledysk do piosenki powstał z inicjatywy Towarzystwa Pomocy Osobom Głuchoniewidomym. W projekt zaangażowały się również szczecińskie grupy: Progress oraz Make It Funky Production.

– W czerwcu tego roku zadzwonił do mnie jeden z członków Tea Time Boogie z informacją, że jest pomysł nagrania klipu. No i zaczęliśmy działać – wyjaśnia
Mikołaj Komór z Grupy Progress.

Pomysł od razu spotkał sięz aprobatą innych.

– Nagranie teledysku, a zwłaszcza refrenu w języku migowym od razu się nam spodobało. Powiem szczerze, że od czasu kiedy zaczęliśmy realizować projekt, częściej zacząłem zauważać na ulicy ludzi komunikujących się właśnie w tym języku – wyjaśnia Mariusz Mikoń z Make It Funky Production.

Niemal z każdym dniem możemy podziwiać kolejne etapy tworzenia klipu. Projekt jest coraz bardziej wartościowy, zwłaszcza dla osób, do których jest on skierowany.

– W teledysku będzie poruszony symbol drogi. Członkowie Tea Time Boogie spacerują po Szczecinie, a wśród osób, które spotykają są także te niewidome i  niesłyszące. Finałem jest dojście do refrenu – mówi Paweł Trzeciak z grupy Progress.

Idea refrenu

Szacuje się, że w Polsce żyje około 7-8 tys. osób głuchoniewidomych. Takie osoby nie są w stanie zrekompensować uszkodzenia wzroku słuchem, albo słuchu
wzrokiem. Wszelkie codzienne czynności wymagają dużo większego wysiłku.

– Pomysł teledysku tak naprawdę otworzył mi oczy na ten problem. Mam nadzieję, że to samo zrobią inni ludzie, bo osoby niemówiące,czy niesłyszące są takie same jak my wszyscy – przyznaje Mikoń.

W teledysku zobaczymy m. in. policjantów, strażaków, członków Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracowników Aeroklubu Szczecińskiego.

Rekord Polski w miganiu

21 października o godz. 17 na szczecińskim Zamku swój koncert da grupa Tea Time Boogie. Dodatkową atrakcją tego wydarzenia będzie próba pobicia rekordu Polski w liczbie osób, które wspólnie migają jeden utwór. Iistnieje możliwość nauki języka migowego przez stronę internetową www.zachodniopomorskie-tpg.blogspot.com.


od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto